Reklama
reklama

Jak si zpestřit výlet na Brněnskou přehradu? Projížďkou na dvoukolce segway

Nový způsob, jak objevovat okolí Brněnské přehrady, si mohou užít tamní návštěvníci. Nově jsou zde totiž k dispozici dvoukolky segway, na kterých lze vyjíždět do okolí přehrady bez námahy a s dávkou adrenalinu. 

Segway je populární dvoukolka, se kterou se otočíte na místě a ovládáte ji pohybem těla. Pro její řízení není třeba žádný kurz, pohybové nadání ani řidičský průkaz. Funguje na principu dynamické stabilizace, která je řízena čidly a ovládání se dá naučit za pár minut.

U Brněnské přehrady jsou každou sobotu a neděli k dispozici čtyři vozítka. Jejich pronájem nově nabízí stánek Turistického informačního centra města Brna, který se nachází u přístaviště. Vyjížďku lze absolvovat pod dohledem zkušeného instruktora, který výklad k ovládání vozítka poskytne v češtině i angličtině.

„U pracovnic centra si lze vyjížďku na segway rezervovat i pro všední dny, zájemce zaplatí předem pouze rezervační poplatek 15 procent z ceny jízdy,“ doplnila vedoucí městské destinační agentury Petra Kovářová.

Podobná služba je k dispozici i turistům v centru města, kde mohou absolvovat jednu ze čtyř projížděk s průvodcem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře