Reklama
reklama

Jak si zpestřit výlet na Brněnskou přehradu? Projížďkou na dvoukolce segway

Nový způsob, jak objevovat okolí Brněnské přehrady, si mohou užít tamní návštěvníci. Nově jsou zde totiž k dispozici dvoukolky segway, na kterých lze vyjíždět do okolí přehrady bez námahy a s dávkou adrenalinu. 

Segway je populární dvoukolka, se kterou se otočíte na místě a ovládáte ji pohybem těla. Pro její řízení není třeba žádný kurz, pohybové nadání ani řidičský průkaz. Funguje na principu dynamické stabilizace, která je řízena čidly a ovládání se dá naučit za pár minut.

U Brněnské přehrady jsou každou sobotu a neděli k dispozici čtyři vozítka. Jejich pronájem nově nabízí stánek Turistického informačního centra města Brna, který se nachází u přístaviště. Vyjížďku lze absolvovat pod dohledem zkušeného instruktora, který výklad k ovládání vozítka poskytne v češtině i angličtině.

„U pracovnic centra si lze vyjížďku na segway rezervovat i pro všední dny, zájemce zaplatí předem pouze rezervační poplatek 15 procent z ceny jízdy,“ doplnila vedoucí městské destinační agentury Petra Kovářová.

Podobná služba je k dispozici i turistům v centru města, kde mohou absolvovat jednu ze čtyř projížděk s průvodcem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Komentáře