Reklama
reklama

Jak se vyhnout kolonám na dálnici D1? Vlakem!

Vlaky Českých drah jsou s ohledem na současnou situaci na hlavní silniční spojnici mezi Prahou a Brnem nejvhodnější volbou cestování. Národní dopravce vypravuje v pravidelném hodinovém intervalu vlaky nejvyšší kategorie EuroCity a InterCity s dostatečnou kapacitou míst. Moderní soupravy nabízejí pohodlné cestování, možnost občerstvení a v neposlední řadě i přepravu imobilních spoluobčanů. Cestující uspoří nejen drahocenný čas, ale i peníze. Jízdní doba mezi centry největších měst trvá přibližně 2 hodiny a 40 minut a jízdenka při včasném nákupu stojí od 160 korun.

Pro cestování vlakem si mezi hlavním městem a jihomoravskou metropolí postačí zapamatovat pouze jediné číslo 39. Přesně 39. minutu každou hodinu odjíždí vlak jak z pražského tak i brněnského hlavního nádraží. Vlaky nejvyšší kvality nabízejí zpravidla několik velkoprostorových či oddílových vozů 2. třídy, vozy 1. třídy, restaurační vůz nebo bistrovůz, vozy upravené pro přepravu hendikepovaných cestujících, oddíly pro cestující s dětmi nebo kupé pro ženy. Soupravy mají kapacitu více než tři sta míst k sezení, vybrané spoje se v době největší poptávky posilují. Od poloviny června zahájí na vybraných spojích zkušební provoz nové jednotky railjet a od nového jízdního řádu, tedy od 14. prosince 2014, nasadí České dráhy vlaky railjet mezi Prahou a Brnem každé dvě hodiny.

Cestovat mezi Prahou a Brnem může každý za výrazně výhodných podmínek. Při včasném nákupu může ušetřit i desítky korun. Výhodněji cestuje zákazník s In-Kartou. Držitele IN 25 stojí Včasná jízdenka Česko od 160 korun, pokud se rozhodne cestovat na poslední chvíli, využije Akční zákaznickou jízdenku za 175 Kč. Ušetří i nepravidelný cestující, bez jakékoliv zákaznické aplikace zaplatí za Včasnou jízdenku od 190 korun, za Akční jízdenku 210. Pravidelnému cestujícímu se vyplaní In-Karta se slevou 50%, jednosměrná jízdenka ho stojí pouze 150 korun. Výhodné jízdné platí i pro studenty, se žákovským průkazem utratí za jízdenku 150 Kč, pokud vlastní In-Kartu, zaplatí jen 125 korun.

Vlaky ČD vedle časové i finanční úspory nabízí pohodlí, možnost beze stresu pracovat na notebooku, sledovat na něm film, poslouchat hudbu nebo si číst. Cestu si lze zpříjemnit i menší procházkou nebo občerstvením v restauračním voze či bistrovoze. Pohled na ubíhající krajinu z vlaku je nesrovnatelný s čekáním v koleně na dálnici.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře