Reklama
reklama

Jak se dostat na britský trh? Úspěšní podnikatelé to prozradili v Brně

Britský den v Jihomoravském kraji se uskutečnil ve čtvrtek v Brně. Akci pořádaly britská obchodní komora v České republice, Magistrát města Brna, UK Trade & Investment, agentura CzechInvest a Vysoké učení technické v Brně. O své zkušenosti z obchodního prostředí Velké Británie se podělily se zájemci odborníci i konkrétní firmy, kterým se podařilo expandovat na britský trh.

Podobná akce je nejen pro podnikatele z Brna podle primátora Romana Onderky více než přínosem. „Akce je zaměřená na pomoc firmám v rozvoji jejich podnikání a informace, které vám mohou pomoci prosadit mezi konkurencí firem nejen v Česku ale třeba i ve Velké Británii a tipy jak se svou společností expandovat na trh Spojeného království,“ vysvětlil primátor Brna Roman Onderka.

Program Britského dne v Jihomoravském kraji zahrnoval prezentaci odborníků z obchodního prostředí Velké Británie, příběhy společností úspěšných na britském trhu a praktické rady pro firmy, které by rády expandovaly na zahraniční trhy. Odpolední část byla věnována tématu inovací v Jihomoravském kraji a jazykovému vzdělávání. Britský den bude zakončila slavnostní večerní recepce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře