Reklama
reklama

Hostěnice "zdobí" vulgární vzkaz. U pozemku exnáměstka

V Moravském krasu je krásně. O to více překvapí vulgární nápis, který uvidí všichni řidiči přijíždějící do Hostěnic od brněnské Líšně. Přilehlý pozemek patří bývalému náměstkovi brněnského primátora Miroslavu Hoškovi.

Brno/Hostěnice - Bydlení uprostřed lesů, jen několik minut autem od Brna. Brněnským "satelitům" už několik let přibývají obyvatelé v nových domech. Jeden takový chtěl už před šesti lety stavět bývalý náměstek brněnského primátora v Hostěnicích, navzdory stanovisku obecního úřadu a tamního občanského sdružení. Jenže místo toho pozemek u hlavní silnice vypadá stále stejně, jen jej lemují cedule upozorňující na soukromý majetek. A také obrovský nápis na podpůrné zdi.

Krajský úřad v roce 2010 zamítl odvolání obce i občanského sdružení proti původnímu rozhodnutí pozořického stavebního úřadu. Sdružení mimo jiné argumentovalo tím, že pozemek byl o několik let dříve prodán v rozporu se zákonem. Hošek mezitím vybudoval dům v jiné obci na Brněnsku, kde má podle obchodního rejstříku také trvalé bydliště. A někteří místní si na něj vzpomenou jen díky nepřehlédnutelnému nápisu. "Nechápu, kdo mohl mít potřebu tohle gesto dělat. Každý tady má vlastní dům a něčím vadí sousedům," diví se jeden z místních mužů na autobusové zastávce.

AKTUALIZACE 15.5.2015 - 15:18:
Podle starostky obce Evy Karáskové nedošlo u Hoškovy stavby k žádnému zásadnímu vývoji a vše u ní pokračuje podle platné legislativy. "Nápis, který je na zídce u jeho pozemku, je bohužel pouze svědectvím o chuligánství pravděpodobně opilého jednotlivce," uvedla starostka. "Obec Hostěnice respektuje územní rozhodnutí, které 9. května vydal pozořický stavební úřad. Ten dle našich znalostí postupoval dle platné legislativy," dodala Karásková. Obec se se stavebním úřadem neshodne v označení stavby, rozhodnutí ale respektuje a odvolávat se nebude.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře