Reklama
reklama

Hostěnice "zdobí" vulgární vzkaz. U pozemku exnáměstka

V Moravském krasu je krásně. O to více překvapí vulgární nápis, který uvidí všichni řidiči přijíždějící do Hostěnic od brněnské Líšně. Přilehlý pozemek patří bývalému náměstkovi brněnského primátora Miroslavu Hoškovi.

Brno/Hostěnice - Bydlení uprostřed lesů, jen několik minut autem od Brna. Brněnským "satelitům" už několik let přibývají obyvatelé v nových domech. Jeden takový chtěl už před šesti lety stavět bývalý náměstek brněnského primátora v Hostěnicích, navzdory stanovisku obecního úřadu a tamního občanského sdružení. Jenže místo toho pozemek u hlavní silnice vypadá stále stejně, jen jej lemují cedule upozorňující na soukromý majetek. A také obrovský nápis na podpůrné zdi.

Krajský úřad v roce 2010 zamítl odvolání obce i občanského sdružení proti původnímu rozhodnutí pozořického stavebního úřadu. Sdružení mimo jiné argumentovalo tím, že pozemek byl o několik let dříve prodán v rozporu se zákonem. Hošek mezitím vybudoval dům v jiné obci na Brněnsku, kde má podle obchodního rejstříku také trvalé bydliště. A někteří místní si na něj vzpomenou jen díky nepřehlédnutelnému nápisu. "Nechápu, kdo mohl mít potřebu tohle gesto dělat. Každý tady má vlastní dům a něčím vadí sousedům," diví se jeden z místních mužů na autobusové zastávce.

AKTUALIZACE 15.5.2015 - 15:18:
Podle starostky obce Evy Karáskové nedošlo u Hoškovy stavby k žádnému zásadnímu vývoji a vše u ní pokračuje podle platné legislativy. "Nápis, který je na zídce u jeho pozemku, je bohužel pouze svědectvím o chuligánství pravděpodobně opilého jednotlivce," uvedla starostka. "Obec Hostěnice respektuje územní rozhodnutí, které 9. května vydal pozořický stavební úřad. Ten dle našich znalostí postupoval dle platné legislativy," dodala Karásková. Obec se se stavebním úřadem neshodne v označení stavby, rozhodnutí ale respektuje a odvolávat se nebude.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře