Reklama
reklama

Hlučnost tramvajové tratě na ulici Milady Horákové se snížila o 35 %

Snížit hlučnost a vibrace tramvajové tratě – to byl jeden z hlavních cílů kompletní rekonstrukce ulice Milady Horákové, která byla v červnu tohoto roku dokončena. Znalecká měření teď potvrdila prognózy odborníků z DPMB, že se úroveň hluku i vibrací při průjezdu tramvají díky použitým stavebním technologiím významně sníží. 

Při zmíněné rekonstrukci byly použity nejmodernější a nejúčinnější protihluková opatření spočívající v pružném uchycení kolejnic na podkladní panely, oboustranným vyplněním boků kolejnic pryžovými bokovnicemi a uložením tramvajového tělesa do vany z antivibračních rohoží.

Měření (instituce) provedla ještě před zahájením rekonstrukce, tedy ve chvíli, kdy byla ulice ještě v původním stavu, a to v březnu roku 2014. Druhé, kontrolní měření probíhalo v polovině září tohoto roku. „Měření jsme museli provést až po prázdninách, aby nebyly výsledky zkreslené sníženým provozem,“ vysvětlil Miloš Havránek generální ředitel DPMB. Před rekonstrukcí byla v dané lokalitě vydaná výjimka Krajské hygienické stanice, protože hluk z projíždějících tramvají překračoval povolené hlukové limity. Kontrolní měření prokázalo, že po rekonstrukci jsou limity splněny s velkou rezervou ve dne i v noci.

„Tyto výsledky nám jasně potvrzují, že použitá konstrukční řešení jsou vhodná a že je dobré je využívat i při dalších podobných stavbách. Aktuálně se bude používat i při rekonstrukci tramvajové tratě v ulicích Minská a Horova,“ doplnil Havránek. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře