Reklama
reklama

Hejtmana Haška dnes zastupitelstvo kraje neodvolalo. ODS s návrhem neuspěla

Michal Hašek se dnes účastní zasedání krajských zastupitelů. Opoziční občanská demokracie chtěla navrhnout jeho odvolání z funkce hejtmana. Důvodem byla Haškova povolební schůzka s prezidentem v Lánech a její tajení před veřejností. Hašek kvůli popírání této schůzky rezignoval na funkci prvního místopředsedy ČSSD. ODS nakonec ani návrh nepodala.

Pro záměr odvolat Haška na zastupitelstvu totiž nezískala ODS podporu ostatních stran. Proti by byla ČSSD i KDU-ČSL, která je s ní v krajské koalici. Návrh by nepodpořila ani opoziční KSČM nebo TOP 09. ODS má v pětašedesátičlenném zastupitelstvu jen pět křesel.

"ODS navzdory očekávání a dřívějšímu prohlášení jejího regionálního šéfa Jiřího Kadrnky dnes nenavrhla na schůzi Zastupitelstva jihomoravského kraje mé odvolání z funkce hejtmana kraje. Pro tento svůj záměr nezískala ODS žádný jiný politický klub v zastupitelstvu kraje. V předchozích dnech mě podpořily koaliční ČSSD i KDU - ČSL. Pro odvoláni by nehlasovala ani opoziční KSČM a TOP 09," uvedl dnes Michal Hašek.

Sám se už také rozhodl. Zda bude poslancem nebo jihomoravským hejtmanem oznámí až po ustavení Sněmovny a sestavení vlády. ČSSD dala všem svým hejtmanům, jež byli zvoleni do Sněmovny lhůtu šest měsíců na rozhodnutí, kterou z funkcí budou vykonávat. Zatím není jasné, které z variant dá přednost Michal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře