Reklama
reklama

Hejtmana Haška dnes zastupitelstvo kraje neodvolalo. ODS s návrhem neuspěla

Michal Hašek se dnes účastní zasedání krajských zastupitelů. Opoziční občanská demokracie chtěla navrhnout jeho odvolání z funkce hejtmana. Důvodem byla Haškova povolební schůzka s prezidentem v Lánech a její tajení před veřejností. Hašek kvůli popírání této schůzky rezignoval na funkci prvního místopředsedy ČSSD. ODS nakonec ani návrh nepodala.

Pro záměr odvolat Haška na zastupitelstvu totiž nezískala ODS podporu ostatních stran. Proti by byla ČSSD i KDU-ČSL, která je s ní v krajské koalici. Návrh by nepodpořila ani opoziční KSČM nebo TOP 09. ODS má v pětašedesátičlenném zastupitelstvu jen pět křesel.

"ODS navzdory očekávání a dřívějšímu prohlášení jejího regionálního šéfa Jiřího Kadrnky dnes nenavrhla na schůzi Zastupitelstva jihomoravského kraje mé odvolání z funkce hejtmana kraje. Pro tento svůj záměr nezískala ODS žádný jiný politický klub v zastupitelstvu kraje. V předchozích dnech mě podpořily koaliční ČSSD i KDU - ČSL. Pro odvoláni by nehlasovala ani opoziční KSČM a TOP 09," uvedl dnes Michal Hašek.

Sám se už také rozhodl. Zda bude poslancem nebo jihomoravským hejtmanem oznámí až po ustavení Sněmovny a sestavení vlády. ČSSD dala všem svým hejtmanům, jež byli zvoleni do Sněmovny lhůtu šest měsíců na rozhodnutí, kterou z funkcí budou vykonávat. Zatím není jasné, které z variant dá přednost Michal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře