Reklama
reklama

Hejtman Hašek na víkend v Kataru. Jedná o budoucnosti Velké ceny GP

Jihomoravský hejtman Michal Hašek spolu s náměstkem Romanem Celým jednají v těchto dnech v Kataru o pořádání Moto GP na automotodromu Brno s cílem získat informace a zkušenosti s pořádáním sportovní akce od katarského pořadatele a podpoře všech dotčených činitelů FIM (Světové motocyklové federace).

Včera a dnes se setkali a setkají s nejvyššími představiteli FIM (Světové motocyklové federace) - prezidentem Vito Ippolitem z Venezuely, viceprezidenty Wolfgangem Srpem (šéf FIM Europe), Nasirem Chalifou al-Attija (šéf Katarské motoristické a motocyklové federace) a také s generálním ředitelem Dorna Sports Carmelem Ezpeletou (tato společnost je výhradním světovým promotérem Moto GP. „Téma jednání je jasné - budoucnost GP Brno a úloha Jihomoravského kraje jako jejího garanta a možného organizátora dalších ročníků ve spolupráci s Automotodromem Brno. Věřím, že budeme moci po návratu oznámit dobré zprávy nejenom pro rok 2015. Navštívíme zde i mezinárodní zavodní okruh Losail, který je jediným licencovaným okruhem v regionu a funguje od roku 2004, tento víkend hostí večerní závody mistrovství světa superbiků,“ konstatoval hejtman Michal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře