Reklama
reklama

Hasiči,záchranáři a policisté cvičili v Husovickém tunelu

Složky Integrovaného záchranného systému využily včera ráno plánovanou uzavírku Husovického tunelu v Brně k prověřovacímu cvičení. Námětem byla dopravní nehoda dvou osobních vozidel, která se v jednom z tubusů srazila.  

Cílem cvičení bylo především prověřit vzájemnou koordinaci a komunikaci všech složek IZS hned na začátku řešení mimořádné události. V obdobných případech, kdy je nutná rychlá vzájemná součinnost, komunikují všechny složky IZS na jednom vysílacím kanále.

Námět cvičení vychází z reálných situací, které se v tunelech již staly. K zatím poslední dopravní nehodě v Husovickém tunelu vyjížděly jednotky hasičů před necelým měsícem. Došlo při ní také ke střetu dvou osobních vozidel a zranění jedné osoby. Průjezd tunelem byl zablokován na více než tři hodiny. 

Mimořádné události v tunelech jsou pro všechny zasahující složky poměrně náročné. Faktorem výrazně stěžujícím jejich práci je hustý provoz a omezený manipulační prostor uvnitř tubusů.

Uzavírka Husovického tunelu, při které bude obnoven poškozený kryt vozovky a provedeny další práce údržby je zahájena v sobotu 17. září v 06.00 hodin a končí v neděli 18. září ve 22.00 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře