Reklama
reklama

Hasiči uctí památku dvou zesnulých kolegů

Hasiči si ve čtvrtek 8.1. připomenou kamarády a kolegy, kteří v roce 2002 zemřeli při zdolávání požáru kasína v Brně v Nádražní ulici.  

Je to již 13 let, co při likvidaci požáru kasína v brněnské Nádražní ulici zemřeli hasiči David Kožuský a Jaroslav Gargula. O život přišli během záchranné akce, když hledali v hořícím kasínu pohřešovanou osobu. Došlo ovšem k nenadálému celkovému vzplanutí plynů a následnému usmrcení obou zachránců i hledané osoby.

Památku obou svých kolegů a kamarádů si brněnští hasiči připomenou 8.1. večer. Tento den dopoledne, jako každý rok, položí věnce u jejich hrobů.

Ve 20 hodin se uskuteční pietní akt u nového pomníku, který tragickou událost připomíná v přízemí obchodního centra LETMO. Tedy v místě, kde dříve stávalo požárem zasažené kasíno.

Památník sochaře Adama Krhánka má podobu hranolu z černého plechu, ve kterém jsou dva stíny představující dvě chybějící postavy hasičů v životní velikosti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Komentáře