Reklama
reklama

Hasiči prověřili ukázněnost řidičů

 V souvislosti s Dnem požární bezpečnosti vyzkoušeli včera brněnští hasiči průjezdnost ulic v centru města. K akci se připojili také strážníci Městské policie Brno.

K otestování  parkovací ukázněnosti brněnských řidičů  zvolili hasiči 12 metrů dlouhé vozidlo automobilový žebřík AZ 52. Ten slouží u zásahů při požárech výškových budov. V loňském roce vyjel 26 tunový kolos k více než padesáti požárům. S délkou žebříkové sady 52 metrů dokáže zachraňovat osoby při požárech bytů nejen v centru města, ale i na okrajových sídlištích.

Akce začala ve 14 hodin na ulici Sokolská, kde je v jednosměrné ulici po pravé straně vyhrazená nástupní plocha pro požární techniku. Řidiči tam však zákaz zastavení nerespektují a bylo tomu tak i včera. Dostali proto od hasičů za okna informativní letáky.

Žebřík pokračoval na Obilní trh. Auta tam stávají běžně na chodníku před nemocnicí. V případě ustavení žebříku a vysunutí podpěr, kdy se šířka vozu zvětší až na 5 metrů, vzniká na místě zásadní problém. Na chodníku tentokrát auta nestála, zato se našel řidič, který zastavil v křižovatce.

Test průjezdnosti pokračoval na ulicích Kopečná a Anenská. Tam měl žebřík další problémy a musel velmi opatrně a pomalu projíždět mezi mnohdy špatně zaparkovanými auty. Řidič hasičského vozu si vyzkoušel svoji trpělivost a zručnost.

S takovými situacemi se hasiči setkávají téměř každý týden. Nejen v Brně, ale i v dalších větších městech Jihomoravského kraje. Mnohdy je příčinou pouze řidičská bezohlednost a lenost. Přítomnost žebříku (ale i dalších hasičských vozů) u požáru bytu ve výškové budově je však zásadní a může mít vliv na život a zdraví lidí. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře