Reklama
reklama

Hašek, Tejc i Škromach rezignovali na funkce ve vedení ČSSD

Po včerejším vystoupení v pořadu Hyde Park, kde oznámil rezignaci místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach, se k němu dnes připojil i jihomoravský hejtman Michal Hašek a Jeroným Tejc. Hašek odchází z postu statutárního místopředsedy, Tejc z čela poslaneckého klubu.

Zdeněk Škromach  údajně odchází proto, že na sebe bere odpovědnost za špatný volební výsledek ČSSD. Nechce být ale označován za pučistu. Jeho cílem je prý uklidnit současnou situaci. Vedení strany bude muset podle Škromacha vysvětlit volební výsledek, který je takový, že straně neumožní prosadit volební program. Svou další kandidaturu do předsednického křesla ale Škromach nevylučuje.

Poté, co se naprostá většina krajů postavila za Sobotku, předstoupili Hašek a Tejc ráno v Poslanecké sněmovně před kamery a oznámili svou rezignaci.

"Tento krok je naším příspěvkem k reflexi volebního výsledku. Věříme, že přispějeme ke zklidnění situace v ČSSD a zastavíme nesmyslný hon na všechny sociální demokraty, kteří se 'provinili' tím, že projevili svůj názor. Vyzýváme k převzetí odpovědnosti další sociální demokraty, zejména místopředsedu zodpovědného za volební kampaň Milana Chovance a místopředsedu zodpovědného za program Lubomíra Zaorálka," řekl v ČT Michal Hašek.

Spory v sociální demokracii začaly poté, co vyšla najevo původně utajovaná schůzka na lánském zámku u prezidenta Miloše Zemana těsně po volbách. Schůzky v Lánech se kromě Škromacha a Zimoly zúčastnil také jihomoravský hejtman a první místopředseda Michal Hašek, plzeňský hejtman Milan Chovanec a předseda sociálnědemokratických poslanců Jeroným Tejc.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Nezáleží na tom, zda patříte k vyznavačům aktivního životního stylu, plánujete založit rodinu či naopak vyhledáváte klid a možnosti k zaslouženému relaxu. Uvažujete-li nad koupí nového bydlení a...
16.09.2018 - 08:29
Komentáře