Reklama
reklama

Hašek, Tejc i Škromach rezignovali na funkce ve vedení ČSSD

Po včerejším vystoupení v pořadu Hyde Park, kde oznámil rezignaci místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach, se k němu dnes připojil i jihomoravský hejtman Michal Hašek a Jeroným Tejc. Hašek odchází z postu statutárního místopředsedy, Tejc z čela poslaneckého klubu.

Zdeněk Škromach  údajně odchází proto, že na sebe bere odpovědnost za špatný volební výsledek ČSSD. Nechce být ale označován za pučistu. Jeho cílem je prý uklidnit současnou situaci. Vedení strany bude muset podle Škromacha vysvětlit volební výsledek, který je takový, že straně neumožní prosadit volební program. Svou další kandidaturu do předsednického křesla ale Škromach nevylučuje.

Poté, co se naprostá většina krajů postavila za Sobotku, předstoupili Hašek a Tejc ráno v Poslanecké sněmovně před kamery a oznámili svou rezignaci.

"Tento krok je naším příspěvkem k reflexi volebního výsledku. Věříme, že přispějeme ke zklidnění situace v ČSSD a zastavíme nesmyslný hon na všechny sociální demokraty, kteří se 'provinili' tím, že projevili svůj názor. Vyzýváme k převzetí odpovědnosti další sociální demokraty, zejména místopředsedu zodpovědného za volební kampaň Milana Chovance a místopředsedu zodpovědného za program Lubomíra Zaorálka," řekl v ČT Michal Hašek.

Spory v sociální demokracii začaly poté, co vyšla najevo původně utajovaná schůzka na lánském zámku u prezidenta Miloše Zemana těsně po volbách. Schůzky v Lánech se kromě Škromacha a Zimoly zúčastnil také jihomoravský hejtman a první místopředseda Michal Hašek, plzeňský hejtman Milan Chovanec a předseda sociálnědemokratických poslanců Jeroným Tejc.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře