Reklama
reklama

Grand Prix: Motorky zdražily vstupné, přesto jsou 42 milionů v mínusu

Se schodkem 41,7 milionu skončilo hospodaření letošní Grand Prix České republiky silničních motocyklů. Loni přitom byl tento podnik v mínusu 40,6 milionu korun. Výnosy sice byly podle předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivany Ulmanové vyšší, snížil se však příspěvek města Brna a ministerstva školství. Financování příštího ročníku ještě organizátoři nemají vyřešené, je však jisté, že se pojede.

Náklady na uspořádání závodů činily 140,2 milionu, výnosy 98,5 milionu. Pořadatelům přiznali, že se jim letos podařilo nejvíce zvýšit tržby ze vstupného, vzrostly o 17 procent na téměř  54 milionů korun. „Částečně za to vděčíme vyšší návštěvnosti, částečně vyšší ceně vstupenek v předvánoční vlně předprodeje,“ uvedla Ulmanová. Na tribuny si našlo během tří dnů cestu 222.700 diváků.

Pořadatelé Grand Prix tvrdí, že za ekonomickým neúspěchem je zalistovací poplatek. Platí se  promotérovi mistrovství světa organizaci Dorna Sports. Oficiálně nejsou známé, ale pohybují se okolo 70 milionů. Ulmanová se obává, že kvůli zásahu České národní banky, jímž oslabila korunu, výše zalistovacího poplatku opět vzroste. Město letos na akci přispělo pěti miliony, což je polovina loňského příspěvku, ale hodlá Grand Prix podporovat dál. Také dotace ministerstva školství se snížila o milion a půl na 25 milionů.

Financování příštího roku ze státního rozpočtu není zatím vyřešené. Stále se totiž odkládá kvůli politické situaci schválení zákona o státní podpoře sportu. Velká cena se v příštím roce pojede o týden dřív od 15. do 17. srpna, což brněnští organizátoři přivítali. „Budeme se díky tomu moct vrátit k tradičnímu programu se závěrečným vrcholem v podobě závodu MotoGP. A protože se další podnik šampionátu v britském Silverstonu pak uskuteční až za dva týdny, je možné, že se u nás někteří přední jezdci zdrží ještě dva dny na testech," dodala se Ulmanová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře