Reklama
reklama

Grand Prix: Motorky zdražily vstupné, přesto jsou 42 milionů v mínusu

Se schodkem 41,7 milionu skončilo hospodaření letošní Grand Prix České republiky silničních motocyklů. Loni přitom byl tento podnik v mínusu 40,6 milionu korun. Výnosy sice byly podle předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivany Ulmanové vyšší, snížil se však příspěvek města Brna a ministerstva školství. Financování příštího ročníku ještě organizátoři nemají vyřešené, je však jisté, že se pojede.

Náklady na uspořádání závodů činily 140,2 milionu, výnosy 98,5 milionu. Pořadatelům přiznali, že se jim letos podařilo nejvíce zvýšit tržby ze vstupného, vzrostly o 17 procent na téměř  54 milionů korun. „Částečně za to vděčíme vyšší návštěvnosti, částečně vyšší ceně vstupenek v předvánoční vlně předprodeje,“ uvedla Ulmanová. Na tribuny si našlo během tří dnů cestu 222.700 diváků.

Pořadatelé Grand Prix tvrdí, že za ekonomickým neúspěchem je zalistovací poplatek. Platí se  promotérovi mistrovství světa organizaci Dorna Sports. Oficiálně nejsou známé, ale pohybují se okolo 70 milionů. Ulmanová se obává, že kvůli zásahu České národní banky, jímž oslabila korunu, výše zalistovacího poplatku opět vzroste. Město letos na akci přispělo pěti miliony, což je polovina loňského příspěvku, ale hodlá Grand Prix podporovat dál. Také dotace ministerstva školství se snížila o milion a půl na 25 milionů.

Financování příštího roku ze státního rozpočtu není zatím vyřešené. Stále se totiž odkládá kvůli politické situaci schválení zákona o státní podpoře sportu. Velká cena se v příštím roce pojede o týden dřív od 15. do 17. srpna, což brněnští organizátoři přivítali. „Budeme se díky tomu moct vrátit k tradičnímu programu se závěrečným vrcholem v podobě závodu MotoGP. A protože se další podnik šampionátu v britském Silverstonu pak uskuteční až za dva týdny, je možné, že se u nás někteří přední jezdci zdrží ještě dva dny na testech," dodala se Ulmanová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře