Reklama
reklama

Fotografie mladých autorů v labyrintu jsou tajemné jako brněnské podzemí

V Labyrintu pod Zelným trhem najdete nyní, kromě stálé expozice, i výstavu fotografií. Výstava s názvem Imprese prezentuje soubor děl tří autorů, které spojuje láska k fotografii. Pokouší se odhalit okolí své pocity a vnímání světa plného iluzí, metafor a tajemna. Fotografie jsou černobílé a záhadné stejně jako brněnské podzemí. 

Galerie Labyrint Turistického informačního centra města Brna je podle autorů fotografií vhodným místem, kde tuto výstavu poprvé ukázat českému publiku. Výstava v podzemí potrvá měsíc a je součástí prohlídkové trasy Labyrintu pod Zelným trhem. Pokud si tedy chcete černobílé fotografie Zuzany Vernerové, Tomáše Brozmana a Ester Dobiášové prohlédnout, počítejte s tím, že si musíte zakoupit vstupenku do labyrintu.

O autorech:

Zuzana Vernerová (1992, SK)
Fotografie? Prchavé momenty. Stroj času ve víru světa. Návrat. Vzpomínka. Já? Věčný estét. Milovník vína, umění, přírody a cestování. Pisálek, skeptik, humanista a racionalista s existencialistickými sklony. Student filozofické fakulty v oblasti kultury a umění, preferující osobní setkání před technickými vymoženostmi. Tečka.

Tomáš Brozman (1993, SK)
Věčně zasněný student skandinávských studií fascinovaný severským chladem a tajemnou přírodou, snažící se prostřednictvím fotografie utéct do světa svých vlastních představ. Milovník jídla, kávy, odrazů na hladině vody a svěžího větru ve vlasech.

Ester Dobiášová (1993, CZ) 
Studentka filosofické fakulty, vášnivá čtenářka a obdivovatelka umění. Ráda se pohybuje mezi fotografiemi velikánů 20. století, kteří ji učí kompozici, vnitřnímu řádu snímku a podávají zprávu o kusu vzrušující historie. Ve své tvorbě se věnuje převážně subjektivní fotografii. V současnosti si klade otázku smyslu své činnosti, svého života i života obecně, a pomocí fotografie se na tuto otázku snaží reagovat. Hledá.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře