Reklama
reklama

Fotografie mladých autorů v labyrintu jsou tajemné jako brněnské podzemí

V Labyrintu pod Zelným trhem najdete nyní, kromě stálé expozice, i výstavu fotografií. Výstava s názvem Imprese prezentuje soubor děl tří autorů, které spojuje láska k fotografii. Pokouší se odhalit okolí své pocity a vnímání světa plného iluzí, metafor a tajemna. Fotografie jsou černobílé a záhadné stejně jako brněnské podzemí. 

Galerie Labyrint Turistického informačního centra města Brna je podle autorů fotografií vhodným místem, kde tuto výstavu poprvé ukázat českému publiku. Výstava v podzemí potrvá měsíc a je součástí prohlídkové trasy Labyrintu pod Zelným trhem. Pokud si tedy chcete černobílé fotografie Zuzany Vernerové, Tomáše Brozmana a Ester Dobiášové prohlédnout, počítejte s tím, že si musíte zakoupit vstupenku do labyrintu.

O autorech:

Zuzana Vernerová (1992, SK)
Fotografie? Prchavé momenty. Stroj času ve víru světa. Návrat. Vzpomínka. Já? Věčný estét. Milovník vína, umění, přírody a cestování. Pisálek, skeptik, humanista a racionalista s existencialistickými sklony. Student filozofické fakulty v oblasti kultury a umění, preferující osobní setkání před technickými vymoženostmi. Tečka.

Tomáš Brozman (1993, SK)
Věčně zasněný student skandinávských studií fascinovaný severským chladem a tajemnou přírodou, snažící se prostřednictvím fotografie utéct do světa svých vlastních představ. Milovník jídla, kávy, odrazů na hladině vody a svěžího větru ve vlasech.

Ester Dobiášová (1993, CZ) 
Studentka filosofické fakulty, vášnivá čtenářka a obdivovatelka umění. Ráda se pohybuje mezi fotografiemi velikánů 20. století, kteří ji učí kompozici, vnitřnímu řádu snímku a podávají zprávu o kusu vzrušující historie. Ve své tvorbě se věnuje převážně subjektivní fotografii. V současnosti si klade otázku smyslu své činnosti, svého života i života obecně, a pomocí fotografie se na tuto otázku snaží reagovat. Hledá.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře