Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Vánoční výzdoba: V Brně září hned desítky míst

Jeden z dnešních symbolů Vánoc – vánoční stromeček – se rozsvítil na náměstích snad ve všech městech. Lidé rádi porovnávají, kde je strom vyšší, nazdobenější a hezčí. Prostě bez stromečku si vánoční svátky neumí představit. Také brněnské náměstí Svobody zdobí jedle, ale nasvícené stromky najdete i před radnicemi brněnských městských částí. A jsou možná krásnější a zářivější, než ten hlavní na „Svoboďáku“.

Vánoční parádu v centru města každý Brňák zná. Dokáže si vybavit světelné řetězy, které visí v České, Rašínově nebo Masarykově ulici. Vánoční ozdoby ale dokreslují atmosféru adventu i v městských částech Brna. I tyto ulice, mimo centrum Brna, zaplavila výzdoba. A ne ledajaká. Městské části na předvánoční atmosféře nešetří.

Například v Medlánkách se řidičům zatočí hlava na kruhovém objezdu u ulice Hudcova. Je zdoben světelnými hvězdami. Přestože v Medlánkách najdete mnoho nazdobených jehličnatých vánočních stromů u domů, u radnice svítí jiný. Žárovky zahalily celou korunu jednoho z opadaných listnatých stromů.

Podobné nazdobení najdete i v sousedních Řečkovicích. Na Palackého náměstí jsou u kostela nasvíceny koruny hned tří stromů a příjezd do Řečkovic tak opravdu každého oslní. Korunu stromu ozdobili také u kostela v Bystrci, před radnicí k tomu ještě barevné žárovky rozsvítily vánoční strom. A různobarevný strom září i v Bohunicích.

Také v Jundrově se lidé mohou v předvánočním čase přijít pokochat pohledem na strom před radnicí, která je navíc od střechy vyzdobena světelnými řetězy.

Ve Starém Lískovci se rozhodli originálně popřát svým obyvatelům vše nejlepší v novém roce a na čele radnice rozsvítili nápis PF 2014. Ani tam však nechybí strom, který se každý den rozzáří ve čtyři hodiny odpoledne.

Ohromující vánoční výzdobu lze spatřit v městské části Brno – jih. Není ale na náměstí nebo u radnice. V době adventu nemůžete minout restauraci Valoria. Originální vánoční výzdobu tam prý vytvořili zaměstnanci vlastními silami. Výsledkem je, že restaurace září tak, že by se okamžitě mohla přihlásit o soutěže o nejtřpytivější výzdobu i v Americe.

V Chrlicích vítají ve vánočním čase parádními hvězdami a ocasem a stojí zato zastavit se u nazdobené kapličky. Tuřany jsou sice celé rozkopané, ale potěší každého fanouška hokejové Komety. Vyzdobily se totiž do modro – bílé. Tyto dvě barvy dominují nejen na stromě, ale i na osvětlení podíl silnice. A modrou a bílou zvolily pro letošní Vánoce i Židenice.

Prakticky v žádné městské části nechybí u silnice světelné vločky nebo hvězdy, ale podle hodnocení redakce CENTRUM news nejkrásnější strom najdete v brněnském Komíně v ulici Hlavní. Strom ve tvaru jehlanu je nasvícen od špičky až po obvod u chodníku. Třpytí se a svým nevšedním vzhledem přitahuje pozornost.

Jedinou brněnskou městskou částí, kde nesvítí strom, je Ořešín. Uprostřed právě opravované návsi stojí pětiletá jedlička, která nemá zatím víc než tři metry na výšku. Každý rok ji před Vánoci zdobí místní děti svými papírovými ozdobami. Letos si navíc ozdoby na strom vyrobí na prvním sousedském jarmarku, který před sobotním zdobením stromu pořádají v Ořešíně místní.

Výzdoba ale něco stojí. Například vánoční vyšňoření středu Brna letos dostalo speciální dotaci jeden a půl milionu korun. A čtvrt milionu z toho stálo nastrojení vánočních stromů na náměstí Svobody a Zelném trhu.

Máte fotografie i ze svých městských částí a chcete je vidět v naší fotogalerii? Pošlete je na redakce@centrumnews.cz a my je uveřejníme. Děkujeme!

Autor: 
redakce
Aktuálně
S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí...
26.09.2017 - 12:21
Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v...
26.09.2017 - 11:34
Brněnským strážníkům přišla podezřelá dvojice mladíků s dámskou kabelkou. Ještě více zbystřili, když se mladíci při spatření strážníků dali na útěk. Vyšlo najevo, že kabelka byla kradená.
26.09.2017 - 08:06
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Komentáře