Reklama
reklama

FOTOGALERIE: První letošní sníh v Brně. Silničáři vyjeli ve tři hodiny ráno

Zima konečně dorazila i do Brna. Lidé ráno vyšli do teplot okolo mínus 5 stupňů a na silnicích a chodnících ležel poprašek sněhu. Sněžit totiž začalo již v noci, okolo třetí hodiny ráno vyjeli do brněnských ulic první posypové vozy.

„Ranní výjezd posypových vozidel, je v současné chvíli dokončován. Na zásahu se podílelo všech 21 sypačů a spotřebováno bylo cca 110 tun posypového materiálu. Komunikace v naší správě jsou nyní převážně holé a mokré. S ohledem na neustálé drobné sněžení budou dle aktuálních potřeb pokračovat lokální zásahy,“ uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Leoš Chasák.

Řidičům přesto doporučil opatrnou jízdu Brnem s ohledem na to, že místní komunikace, které nemá  společnost Brněnské komunikace ve svém plánu zimní údržby a jejich údržba spadá do kompetence jednotlivých městských částí,  jsou doposud převážně neošetřeny.

Zimní počasí si v Brně užijeme i v následujících dnech.  „Přes noc na mnoha místech slabě sněžilo a spadlo do 1 centimetru nového sněhu. Nejhlavnější pásmo srážek je stále v Rakousku. Teplota se nyní pohybuje v rozmezí -8 až -2. O víkendu se ale ochladí, v noci očekáváme teploty okolo minus třinácti stupňů,“ uvedl server Počasí online Morava.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře