Reklama
reklama

Filozofická fakulta Masarykovy univerzity otevřela novou budovu za 571 milionů korun

Posluchači Filozofické fakulty Masarykovy univerzity studují od tohoto týdne ve zrekonstruovaných budovách A a B1 a v nově postavené budově B2 v areálu fakulty v brněnské ulici Arna Nováka. Pomalu tak začalo stěhování, které vyvrcholí začátkem příštího akademického roku, kdy bude celé Centrum podpory humanitních věd (CARLA) slavnostně otevřeno.

V jarním semestru bude v nových prostorách probíhat výuka v pilotním režimu, plně se začnou možnosti nových budov a jejich vybavení využívat od podzimu tohoto roku. „Je to dáno zpožděním stavebních prací a v návaznosti na to i zpožděním finálních dodávek části vybavení,“ vysvětlil Ivo Jurtík, tajemník filozofické fakulty.

Rekonstrukce a výstavba budov začaly v září 2013, škola na ně získala dotaci ve výši 571 milionů korun ze Strukturálních fondů EU a ze státního rozpočtu. Multimediální posluchárny vybavené moderním nábytkem a audiovizuální a výpočetní technikou nabídnou příjemné prostředí pro studenty velké části oborů, které fakulta nabízí. Zvláštní zřetel se přitom věnuje využití nové budovy pro zkvalitnění doktorského studia.

Na rekonstrukci části budov A a B1 a dostavbu části B2 (původní budova B2 musela být kvůli špatnému stavu stržena), navážou dělníci v příštích letech také úpravami v budovách C a D, tedy vstupní části celého areálu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře