Reklama
reklama

Fakultní nemocnice Brno připravila pro pacienty na lůžkových odděleních informační brožury "Průvodce pacienta"

  Fakultní nemocnice Brno se připojila k předním evropským a světovým nemocnicím v projektu informování pacientů na lůžkových odděleních, neboť pro ně připravila informační publikace s názvem Průvodce pacienta. 

Jedná se o zhruba dvacetistránkové informační materiály, které pacientům podávají ucelené informace o klinice, kde leží a o Fakultní nemocnici Brno jako celku. Brožury jsou k dispozici na jednotlivých klinikách pro zapůjčení.

Podstatou informačních brožur jsou údaje o každé jednotlivé klinice, zejména s přihlédnutím na strukturu kliniky, kontakty, denní režim, domácí řád, lékařské vizity, pokyny pro návštěvy, užívání léků, péče o bolest, práva a povinnosti pacienta, orientační plán nemocnice atd.

V minulých dnech tak obdrželi informační bulletiny pacienti všech klinik Dětské nemocnice, dále kliniky reprodukční medicíny  a Neonatologické oddělení. Svého Průvodce pacienta již mají také kliniky v areálu Bohunice (Klinika úrazové chirurgie, Ortopedická klinika, Rehabilitační oddělení, ORL a Oční klinika). V nejbližších měsících dojde k tisku informačních brožur pro sedm interních klinik.

 

Autor: 
admin
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře