Reklama
reklama

Důchodci se opět stali terčem podvodníků

Banda kamarádů cestující po Brně v bílé dodávce využívá důvěřivosti starších lidí a účtuje jim pracovní úkony, o které nestáli. Trojice žen se zase vydává za návštěvníky sousedů a pak je okrádá.Obě skupiny mají oblíbenou cílovou skupinu – seniory. 

Policie šetří v brněnských Žabovřeskách případy, kdy si neznámí pachatelé vyhlédli seniory a bez objednání či jakéhokoliv požadavku jim vyměnili část okapového systému na domu. Za nekvalitně odvedenou práci si účtovali až čtyřicetinásobek ceny, kterou důvěřiví senioři zaplatili. Pachatelé jezdí v bílé dodávce a nemluví dobře česky.

U posledního případu byl senior obezřetný a přivolal syna, který obratem kontaktoval policii. Pachatelům za této situace nezbylo než rychle ujet, aniž by za svou "práci" dostali odměnu. 

Kriminalisté v Komárově šetří několik podobných případů z Černovic. Tam trojice žen přibližně ve věku 20, 40 a 65 let zvoní na důvěřivé seniory s tím, že jdou za sousedy, kteří nejsou doma. Požadují papír a tužku na napsání vzkazu. Situace vždy využije některá z trojice žen a prohledá byt. Jednou se jim povedlo odcizit šest tisíc korun, dvakrát neuspěly, v jednom případě se nezdráhaly použít násilí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře