Reklama
reklama

Dopravní podnik vyhlásil amnestii černým pasažérům s podmínkou. Chystají se časté kontroly i platba pokut kartou přímo ve voze

Šedesát dva černých pasažérů odhalili včera v noci revizoři DPMB. Hříšníci se pokuty bát nemusí. Pokud si do pěti pracovních dnů koupí čtvrtletní nebo roční předplatní jízdní kupón bude jim z velké části odpuštěna. Na včerejší večer se totiž vztahuje podmíněná noční amnestie. 

„Jedná se o specifickou akci DPMB. Každoročně jsou vyhlašovány čtyři podmíněné amnestie: dvě noční a dvě denní. Poprvé jsme k této akci přistoupili na konci roku 2012,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Při poslední noční amnestii, která se konala na podzim loňského roku, si víc než 45% černých pasažérů následně přišlo předplatní jízdní kupón koupit.

Ve vozech MHD samozřejmě pravidelně probíhají i noční kontroly. Vždy za asistence Městské policie a Policie České republiky. „Jsou zaměřeny nejen na prověření platnosti jízdních dokladů, ale i na dodržování zákazu konzumace potravin a nápojů ve voze, vykazování podnapilých a znečištěných osob z vozů, případné zajištění osob poškozující majetek DPMB,“ popsal vedoucí oddělení přepravní kontroly DPMB Luděk Janský.

Díky pravidelným nočním a denním kontrolám, tak bylo za první čtvrtletí roku 2016 odhaleno 19.386 cestujících bez platného jízdního dokladu. To je sice o 8% méně než ve stejném období roku 2015, na pokutách se ale vybralo stejně. Tedy téměř 7,5 milionu korun. Stoupá totiž počet cestujících, kteří jsou ochotni zaplatit pokutu přímo ve voze – téměř každý čtvrtý hříšník.

 „Abychom podpořili trend platby pokut na místě, bude v následujících dnech vybavena část revizorů mobilními bankovními terminály. Cestující bez jízdenky bude moct uhradit pokutu bankovní kartou. Kartou je již možné platit i při následné platbě v doplatkové pokladně, “ prozradil vedoucí tarifního odboru DPMB Vít Prýgl.

Další novinkou, jsou změny v nasazování revizorů na kontrolní a preventivní akce a to především v pozdějších odpoledních a večerních hodinách, tedy v časech od 16 – 24 hodin.  Snahou DPMB je, aby cestující potkávali revizory v kterémkoliv čase a v kterémkoliv místě.  Těmito kroky chce dopravní podnik minimalizovat počet černých pasažérů ve vozech MHD. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře