Reklama
reklama

Dopravní podnik vyhlásil amnestii černým pasažérům s podmínkou. Chystají se časté kontroly i platba pokut kartou přímo ve voze

Šedesát dva černých pasažérů odhalili včera v noci revizoři DPMB. Hříšníci se pokuty bát nemusí. Pokud si do pěti pracovních dnů koupí čtvrtletní nebo roční předplatní jízdní kupón bude jim z velké části odpuštěna. Na včerejší večer se totiž vztahuje podmíněná noční amnestie. 

„Jedná se o specifickou akci DPMB. Každoročně jsou vyhlašovány čtyři podmíněné amnestie: dvě noční a dvě denní. Poprvé jsme k této akci přistoupili na konci roku 2012,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Při poslední noční amnestii, která se konala na podzim loňského roku, si víc než 45% černých pasažérů následně přišlo předplatní jízdní kupón koupit.

Ve vozech MHD samozřejmě pravidelně probíhají i noční kontroly. Vždy za asistence Městské policie a Policie České republiky. „Jsou zaměřeny nejen na prověření platnosti jízdních dokladů, ale i na dodržování zákazu konzumace potravin a nápojů ve voze, vykazování podnapilých a znečištěných osob z vozů, případné zajištění osob poškozující majetek DPMB,“ popsal vedoucí oddělení přepravní kontroly DPMB Luděk Janský.

Díky pravidelným nočním a denním kontrolám, tak bylo za první čtvrtletí roku 2016 odhaleno 19.386 cestujících bez platného jízdního dokladu. To je sice o 8% méně než ve stejném období roku 2015, na pokutách se ale vybralo stejně. Tedy téměř 7,5 milionu korun. Stoupá totiž počet cestujících, kteří jsou ochotni zaplatit pokutu přímo ve voze – téměř každý čtvrtý hříšník.

 „Abychom podpořili trend platby pokut na místě, bude v následujících dnech vybavena část revizorů mobilními bankovními terminály. Cestující bez jízdenky bude moct uhradit pokutu bankovní kartou. Kartou je již možné platit i při následné platbě v doplatkové pokladně, “ prozradil vedoucí tarifního odboru DPMB Vít Prýgl.

Další novinkou, jsou změny v nasazování revizorů na kontrolní a preventivní akce a to především v pozdějších odpoledních a večerních hodinách, tedy v časech od 16 – 24 hodin.  Snahou DPMB je, aby cestující potkávali revizory v kterémkoliv čase a v kterémkoliv místě.  Těmito kroky chce dopravní podnik minimalizovat počet černých pasažérů ve vozech MHD. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře