Reklama
reklama

Dopravní podnik vyhlásil amnestii černým pasažérům s podmínkou. Chystají se časté kontroly i platba pokut kartou přímo ve voze

Šedesát dva černých pasažérů odhalili včera v noci revizoři DPMB. Hříšníci se pokuty bát nemusí. Pokud si do pěti pracovních dnů koupí čtvrtletní nebo roční předplatní jízdní kupón bude jim z velké části odpuštěna. Na včerejší večer se totiž vztahuje podmíněná noční amnestie. 

„Jedná se o specifickou akci DPMB. Každoročně jsou vyhlašovány čtyři podmíněné amnestie: dvě noční a dvě denní. Poprvé jsme k této akci přistoupili na konci roku 2012,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Při poslední noční amnestii, která se konala na podzim loňského roku, si víc než 45% černých pasažérů následně přišlo předplatní jízdní kupón koupit.

Ve vozech MHD samozřejmě pravidelně probíhají i noční kontroly. Vždy za asistence Městské policie a Policie České republiky. „Jsou zaměřeny nejen na prověření platnosti jízdních dokladů, ale i na dodržování zákazu konzumace potravin a nápojů ve voze, vykazování podnapilých a znečištěných osob z vozů, případné zajištění osob poškozující majetek DPMB,“ popsal vedoucí oddělení přepravní kontroly DPMB Luděk Janský.

Díky pravidelným nočním a denním kontrolám, tak bylo za první čtvrtletí roku 2016 odhaleno 19.386 cestujících bez platného jízdního dokladu. To je sice o 8% méně než ve stejném období roku 2015, na pokutách se ale vybralo stejně. Tedy téměř 7,5 milionu korun. Stoupá totiž počet cestujících, kteří jsou ochotni zaplatit pokutu přímo ve voze – téměř každý čtvrtý hříšník.

 „Abychom podpořili trend platby pokut na místě, bude v následujících dnech vybavena část revizorů mobilními bankovními terminály. Cestující bez jízdenky bude moct uhradit pokutu bankovní kartou. Kartou je již možné platit i při následné platbě v doplatkové pokladně, “ prozradil vedoucí tarifního odboru DPMB Vít Prýgl.

Další novinkou, jsou změny v nasazování revizorů na kontrolní a preventivní akce a to především v pozdějších odpoledních a večerních hodinách, tedy v časech od 16 – 24 hodin.  Snahou DPMB je, aby cestující potkávali revizory v kterémkoliv čase a v kterémkoliv místě.  Těmito kroky chce dopravní podnik minimalizovat počet černých pasažérů ve vozech MHD. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře