Reklama
reklama

Dopravní podnik rozmístil na náměstí Míru nové informační tabule

Nové informační tabule - další z kroků, kterými se snaží DPMB zlepšit nepřehlednou dopravní situaci v tramvajové smyčce na náměstí Míru a v jejím okolí.  Dvě tabule s textem upozorňují hlavně školáky na průjezd tramvají.  Instalovány byly  přímo u kolejiště. 

„Je nám jasné, že školáci mohou být někdy roztržití a mnohdy si ani neuvědomí nebezpečí, které pro ně rozjíždějící se tramvaj představuje. Těmito informačními cedulemi jim chceme připomenout, že se mají mít před vozy na pozoru a při vstupu do kolejiště být ostražití,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Řidiči tramvají DPMB jsou taky pravidelně školeni a upozorňováni, aby byli při průjezdu smyčkou obezřetní. To se týká i dalších míst, kde se pravidelně vyskytuje větší množství dětí.

Už v loňském roce přitom DPMB zpracoval studii, ve které navrhl dvě varianty řešení výstupních a nástupních zastávek a také celé smyčky na náměstí Míru. Vše bylo projednáno s příslušným odborem Magistrátu města Brna, Policií ČR a taky s městskou částí Brno - střed. Právě vedení městské části bylo proti oběma navrhovaným variantám. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře