Reklama
reklama

Dopravní podnik představil kalendář plný celebrit – svých cestujících

Brněnský dopravní podnik představil svůj další autorský kalendář. Tentokrát v něm představuje dvanáct typů cestujících – od maminky s kočárkem, přes seniory, cestující na vozíčku nebo lidi jedoucí do práce. Na zadní straně každé fotografie jsou navíc zajímavé a důležité informace pro danou skupinu cestujících. Smyslem kalendáře je představit dopravní podnik jako společnost, kde konkrétní zaměstnanci pracují pro konkrétní zákazníky. Navíc výtěžek z prodeje kalendáře věnuje občanskému sdružení Vodicí pes a Svazu tělesně postižených.

„Před dvěma lety vznikl kalendář, v němž jsme prezentovali dvanáct různých profesí, které jsou v brněnském dopravním podniku zastoupeny. Chtěli jsme ukázat, že dopravní podnik nejsou jen stroje, ale především lidé. Tentokrát máme kalendář plný celebrit, tedy našich cestujících,“ uvedl generální ředitel Miloš Havránek. Stejně jako v roce 2012 i tentokrát bude kalendář pomáhat. „Před dvěma lety jsme věnovali výtěžek z prodeje kalendáře ve výši 100 tisíc korun občanskému sdružení Vodicí pes. Při tvorbě aktuálního kalendáře jsme spolupracovali opět s Vodicím psem a také se Svazem tělesně postižených – Městskou organizací Brno. Těmto organizacím věnujeme výtěžek z prodeje kalendářů,“ doplnil Miloš Havránek.

Autorem fotografií je Jiří Salik Sláma. Jednotlivé fotografie pořizoval od ledna do října tohoto roku, protože fotografie v jednotlivých měsících mají mít veškeré atributy daného ročního období. Fotilo se na zastávkách, v tramvajích, trolejbusech, autobusech, jednou v minibuse, na lodi nebo v historické tramvaji. "Některé fotografie vznikly v noci, pro jiné jsme potřebovali slunečné počasí. Titulní stranu kalendáře – čelní pohled na rozjezd nočních linek z Hlavního nádraží – zachytil fotograf z plošiny montážního vozu, který pracovníci podniku používají k opravám trolejového vedení," uvedla mluvčí Linda Hailichová.

Velký dík patří všem v kalendáři zvěčněným modelům, kteří se focení ochotně zúčastnili bez nároku na odměnu.

Kalendář bude kromě stánků v Avionu v prodeji také v Informační kanceláři a Informačním stánku dopravního podniku. Prodejní cena kalendáře je 149 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře