Reklama
reklama

Dopravní podnik pořídil další autobusy na CNG

Autobusový vozový park se v březnu rozrostl o dalších čtyřicet autobusů na CNG. Nové plynové autobusy postupně nahrazují nejstarší vozy, v polovině roku už bude mít dopravní podnik třetinu autobusů poháněnou stlačeným zemním plynem.

„V průběhu března přijelo do Brna dvacet autobusů Urbanway a dvacet vozů značky SOR. Všechny postupně zařazujeme do běžného provozu,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Na řadu přijde také ekologická likvidace starých autobusů, které budou sešrotovány.

U nových plynových autobusů poukazovali cestující na příliš kluzký povrch sedadel. „Na podněty od cestujících jsme okamžitě zareagovali a domluvili jsme se s výrobcem sedadel, že v dalších dodaných autobusech budou mít sedadla drsnější, neklouzavý povrch,“ upřesnil technický ředitel DPMB Jaromír Holec. Autobusy z březnové dodávky už mají sedadla upravená, ve vozech dodaných v lednu budou sedadla vyměněna v nejbližších týdnech. „Chtěli jsme mít už v březnu všechna sedadla vyměněná, ale výrobce nám je zatím nedodal,“ doplnil Jaromír Holec.

Dodávka všech plynových autobusů bude zakončená v červnu, kdy dorazí zbývajících 24 vozů. Z celkového počtu sto autobusů bude celkově 38 vozidel značky SOR (vnitroměstské čtyřdveřové autobusy) a 62 značky IVECO (městské třídveřové autobusy).

Na pořízení 88 autobusů a úpravu servisních hal získal DPMB dotaci z Operačního programu Životní prostředí v Prioritní ose 2 - Zlepšení kvality ovzduší a snižování emisí ve výši 394 milionů korun. Nákup prvních dvanácti autobusů a výstavbu plnicí stanice na CNG v celkové výši 122 milionů korun hradil DPMB z vlastních zdrojů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře