Reklama
reklama

Dopravní podnik pořídil další autobusy na CNG

Autobusový vozový park se v březnu rozrostl o dalších čtyřicet autobusů na CNG. Nové plynové autobusy postupně nahrazují nejstarší vozy, v polovině roku už bude mít dopravní podnik třetinu autobusů poháněnou stlačeným zemním plynem.

„V průběhu března přijelo do Brna dvacet autobusů Urbanway a dvacet vozů značky SOR. Všechny postupně zařazujeme do běžného provozu,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Na řadu přijde také ekologická likvidace starých autobusů, které budou sešrotovány.

U nových plynových autobusů poukazovali cestující na příliš kluzký povrch sedadel. „Na podněty od cestujících jsme okamžitě zareagovali a domluvili jsme se s výrobcem sedadel, že v dalších dodaných autobusech budou mít sedadla drsnější, neklouzavý povrch,“ upřesnil technický ředitel DPMB Jaromír Holec. Autobusy z březnové dodávky už mají sedadla upravená, ve vozech dodaných v lednu budou sedadla vyměněna v nejbližších týdnech. „Chtěli jsme mít už v březnu všechna sedadla vyměněná, ale výrobce nám je zatím nedodal,“ doplnil Jaromír Holec.

Dodávka všech plynových autobusů bude zakončená v červnu, kdy dorazí zbývajících 24 vozů. Z celkového počtu sto autobusů bude celkově 38 vozidel značky SOR (vnitroměstské čtyřdveřové autobusy) a 62 značky IVECO (městské třídveřové autobusy).

Na pořízení 88 autobusů a úpravu servisních hal získal DPMB dotaci z Operačního programu Životní prostředí v Prioritní ose 2 - Zlepšení kvality ovzduší a snižování emisí ve výši 394 milionů korun. Nákup prvních dvanácti autobusů a výstavbu plnicí stanice na CNG v celkové výši 122 milionů korun hradil DPMB z vlastních zdrojů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře