Reklama
reklama

Dopravní podnik pořídil další autobusy na CNG

Autobusový vozový park se v březnu rozrostl o dalších čtyřicet autobusů na CNG. Nové plynové autobusy postupně nahrazují nejstarší vozy, v polovině roku už bude mít dopravní podnik třetinu autobusů poháněnou stlačeným zemním plynem.

„V průběhu března přijelo do Brna dvacet autobusů Urbanway a dvacet vozů značky SOR. Všechny postupně zařazujeme do běžného provozu,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Na řadu přijde také ekologická likvidace starých autobusů, které budou sešrotovány.

U nových plynových autobusů poukazovali cestující na příliš kluzký povrch sedadel. „Na podněty od cestujících jsme okamžitě zareagovali a domluvili jsme se s výrobcem sedadel, že v dalších dodaných autobusech budou mít sedadla drsnější, neklouzavý povrch,“ upřesnil technický ředitel DPMB Jaromír Holec. Autobusy z březnové dodávky už mají sedadla upravená, ve vozech dodaných v lednu budou sedadla vyměněna v nejbližších týdnech. „Chtěli jsme mít už v březnu všechna sedadla vyměněná, ale výrobce nám je zatím nedodal,“ doplnil Jaromír Holec.

Dodávka všech plynových autobusů bude zakončená v červnu, kdy dorazí zbývajících 24 vozů. Z celkového počtu sto autobusů bude celkově 38 vozidel značky SOR (vnitroměstské čtyřdveřové autobusy) a 62 značky IVECO (městské třídveřové autobusy).

Na pořízení 88 autobusů a úpravu servisních hal získal DPMB dotaci z Operačního programu Životní prostředí v Prioritní ose 2 - Zlepšení kvality ovzduší a snižování emisí ve výši 394 milionů korun. Nákup prvních dvanácti autobusů a výstavbu plnicí stanice na CNG v celkové výši 122 milionů korun hradil DPMB z vlastních zdrojů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře