Reklama
reklama

Dopravní podnik města Brna mění jízdní řády od 13. prosince 2015

Neděle 13. prosince 2015 je celostátním termínem změn jízdních řádů drážních i silničních dopravců. Od tohoto data vstoupí v platnost mimo jiné následující změny v provozu městské hromadné dopravy v Brně. 

Zavedení nové linky

Provoz zahájí nová expresní linka E50 z Bystrce na Černovickou terasu. Linka bude provozována pouze v pracovních dnech, vždy v době začátků a konců pracovních směn. Bude obsluhovat pouze uvedené zastávky:

Kamechy – Chvalovka – Kavčí – Říčanská – Ruda – Ečerova – Adamcova – Kohoutovice, hájenka – Jírovcova – Starý Lískovec, smyčka (pouze ve směru do Slatiny) – Dunajská (pouze ve směru do Bystrce) – Čermákova – Humenná – Běloruská – Bohunická – Horní Heršpice – Komárov – Mariánské náměstí – Těžební – Vlastimila Pecha – Ericha Roučky – Černovická terasa I. – Černovická terasa II. – Slatina, závod.

Díky nové lince bude zajištěno časově atraktivní spojení průmyslové zóny na Černovické terase s oblastmi Bohunic, Starého Lískovce, Kohoutovic a Bystrce, včetně nového přímého propojení Černovické terasy a Komárova.

Navýšení počtu spojů v rozvojových lokalitách

Mimo zavedení nové linky E50 bude do oblasti brněnské průmyslové zóny na Černovické terase posílen i provoz autobusových linek 75 a 77 především v dobách začátků a konců pracovních směn.

Obdobně bude rozšířena dopravní obsluha do další rozvojové lokality – do Technologického parku. Především bude v pracovních dnech rozšířeno období špičky na tramvajové lince 12. Dále bude zvýšen počet spojů vedených v celé trase až do smyčky Technologický park a celkově navýšen počet spojů v exponované době ranní špičky.

Plošné zkrácení intervalu

Na všech celodenních linkách bude rozšířen provoz a to zkrácením intervalu mezi jednotlivými spoji ve večerních hodinách až do cca 22:00 hodin. Dojde totiž k posunu časové hranice přechodu z intervalu 10 na 15 minut, resp. z intervalu 20 na 30 minut. K podobné změně dojde i v nepracovních dnech ráno, kdy budou intervaly zkracovány již od cca 7 hodin.

Nové jízdní řády budou na webových stránkách www.dpmb.cz od 7. 12. 2015. Výměna na zastávkách bude probíhat v sobotu 12. 12. 2015.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře