Reklama
reklama

Dopravní podnik města Brna mění jízdní řády od 13. prosince 2015

Neděle 13. prosince 2015 je celostátním termínem změn jízdních řádů drážních i silničních dopravců. Od tohoto data vstoupí v platnost mimo jiné následující změny v provozu městské hromadné dopravy v Brně. 

Zavedení nové linky

Provoz zahájí nová expresní linka E50 z Bystrce na Černovickou terasu. Linka bude provozována pouze v pracovních dnech, vždy v době začátků a konců pracovních směn. Bude obsluhovat pouze uvedené zastávky:

Kamechy – Chvalovka – Kavčí – Říčanská – Ruda – Ečerova – Adamcova – Kohoutovice, hájenka – Jírovcova – Starý Lískovec, smyčka (pouze ve směru do Slatiny) – Dunajská (pouze ve směru do Bystrce) – Čermákova – Humenná – Běloruská – Bohunická – Horní Heršpice – Komárov – Mariánské náměstí – Těžební – Vlastimila Pecha – Ericha Roučky – Černovická terasa I. – Černovická terasa II. – Slatina, závod.

Díky nové lince bude zajištěno časově atraktivní spojení průmyslové zóny na Černovické terase s oblastmi Bohunic, Starého Lískovce, Kohoutovic a Bystrce, včetně nového přímého propojení Černovické terasy a Komárova.

Navýšení počtu spojů v rozvojových lokalitách

Mimo zavedení nové linky E50 bude do oblasti brněnské průmyslové zóny na Černovické terase posílen i provoz autobusových linek 75 a 77 především v dobách začátků a konců pracovních směn.

Obdobně bude rozšířena dopravní obsluha do další rozvojové lokality – do Technologického parku. Především bude v pracovních dnech rozšířeno období špičky na tramvajové lince 12. Dále bude zvýšen počet spojů vedených v celé trase až do smyčky Technologický park a celkově navýšen počet spojů v exponované době ranní špičky.

Plošné zkrácení intervalu

Na všech celodenních linkách bude rozšířen provoz a to zkrácením intervalu mezi jednotlivými spoji ve večerních hodinách až do cca 22:00 hodin. Dojde totiž k posunu časové hranice přechodu z intervalu 10 na 15 minut, resp. z intervalu 20 na 30 minut. K podobné změně dojde i v nepracovních dnech ráno, kdy budou intervaly zkracovány již od cca 7 hodin.

Nové jízdní řády budou na webových stránkách www.dpmb.cz od 7. 12. 2015. Výměna na zastávkách bude probíhat v sobotu 12. 12. 2015.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře