Reklama
reklama

Dopravní podnik města Brna mění jízdní řády od 13. prosince 2015

Neděle 13. prosince 2015 je celostátním termínem změn jízdních řádů drážních i silničních dopravců. Od tohoto data vstoupí v platnost mimo jiné následující změny v provozu městské hromadné dopravy v Brně. 

Zavedení nové linky

Provoz zahájí nová expresní linka E50 z Bystrce na Černovickou terasu. Linka bude provozována pouze v pracovních dnech, vždy v době začátků a konců pracovních směn. Bude obsluhovat pouze uvedené zastávky:

Kamechy – Chvalovka – Kavčí – Říčanská – Ruda – Ečerova – Adamcova – Kohoutovice, hájenka – Jírovcova – Starý Lískovec, smyčka (pouze ve směru do Slatiny) – Dunajská (pouze ve směru do Bystrce) – Čermákova – Humenná – Běloruská – Bohunická – Horní Heršpice – Komárov – Mariánské náměstí – Těžební – Vlastimila Pecha – Ericha Roučky – Černovická terasa I. – Černovická terasa II. – Slatina, závod.

Díky nové lince bude zajištěno časově atraktivní spojení průmyslové zóny na Černovické terase s oblastmi Bohunic, Starého Lískovce, Kohoutovic a Bystrce, včetně nového přímého propojení Černovické terasy a Komárova.

Navýšení počtu spojů v rozvojových lokalitách

Mimo zavedení nové linky E50 bude do oblasti brněnské průmyslové zóny na Černovické terase posílen i provoz autobusových linek 75 a 77 především v dobách začátků a konců pracovních směn.

Obdobně bude rozšířena dopravní obsluha do další rozvojové lokality – do Technologického parku. Především bude v pracovních dnech rozšířeno období špičky na tramvajové lince 12. Dále bude zvýšen počet spojů vedených v celé trase až do smyčky Technologický park a celkově navýšen počet spojů v exponované době ranní špičky.

Plošné zkrácení intervalu

Na všech celodenních linkách bude rozšířen provoz a to zkrácením intervalu mezi jednotlivými spoji ve večerních hodinách až do cca 22:00 hodin. Dojde totiž k posunu časové hranice přechodu z intervalu 10 na 15 minut, resp. z intervalu 20 na 30 minut. K podobné změně dojde i v nepracovních dnech ráno, kdy budou intervaly zkracovány již od cca 7 hodin.

Nové jízdní řády budou na webových stránkách www.dpmb.cz od 7. 12. 2015. Výměna na zastávkách bude probíhat v sobotu 12. 12. 2015.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Komentáře