Reklama
reklama

Dny evropského dědictví v Brně ve velkém funkcionalistickém stylu

Dny evropského dědictví (European Heritage Days, dále EHD) se konají pravidelně začátkem září a otevírají veřejnosti brány památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. V Brně to bude letos 10. září a Turistické informační centrum města Brna se ve spolupráci s Brněnským architektonickým manuálem bude věnovat ryze funkcionalistickému stylu.

Sobota 10. září bude v Brně patřit funkcionalismu. Pod názvem „Forma následuje funkci“ se otevřou brány proslulých i méně známých brněnských budov, které byly postaveny v tomto stylu. „K vidění toho bude opravdu hodně. Funkcionalistická atmosféra na zájemce dýchne například v Alfa pasáži, Convalarii, hotelu Avion, Městských lázních Zábrdovice, sokolovně na Kounicově ulici. Otevřen bude i kostel svatého Augustina, pravoslavný chrám svatého Václava či brněnské krematorium,“ zve do budov ředitelka Turistického informačního centra města Brna Jana Janulíková.

Historii a exteriéry budov představí Turistické informační centrum města Brna v sérii komentovaných city tours v českém i anglickém jazyce. Jednotlivé budovy a jejich zákulisí budou otevřeny také pro samostatnou prohlídku. Vstupenky na city tours i do konkrétních budov jsou v prodeji od  - 1. září - v IC pod krokodýlem v ulici Radnická 8. City tours stojí 100 korun a jednotlivé vstupy pak 50 korun.

V rámci EHD budou v sobotu také zvýhodněny ceny vstupu do brněnského podzemí (Labyrint pod Zelným trhem, Kostnice u sv. Jakuba a Mincmistrovský sklep) a na věž Staré radnice.

Do Dnů evropského dědictví se kromě funkcionalistických staveb zapojí i další brněnské památky a to po celou dobu jejich trvání, tedy od 3. do 11. září. „Letošní téma Památky a komunity otevře areál brněnského výstaviště, Arnoldovu vilu, Káznici na Cejlu, Novou radnici, speciální program připravili i na hradě Špilberk,“ doplňuje informace o akci radní města Brna pro cestovní ruch Petra Rusňáková. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Komentáře