Reklama
reklama

Dny evropského dědictví v Brně ve velkém funkcionalistickém stylu

Dny evropského dědictví (European Heritage Days, dále EHD) se konají pravidelně začátkem září a otevírají veřejnosti brány památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. V Brně to bude letos 10. září a Turistické informační centrum města Brna se ve spolupráci s Brněnským architektonickým manuálem bude věnovat ryze funkcionalistickému stylu.

Sobota 10. září bude v Brně patřit funkcionalismu. Pod názvem „Forma následuje funkci“ se otevřou brány proslulých i méně známých brněnských budov, které byly postaveny v tomto stylu. „K vidění toho bude opravdu hodně. Funkcionalistická atmosféra na zájemce dýchne například v Alfa pasáži, Convalarii, hotelu Avion, Městských lázních Zábrdovice, sokolovně na Kounicově ulici. Otevřen bude i kostel svatého Augustina, pravoslavný chrám svatého Václava či brněnské krematorium,“ zve do budov ředitelka Turistického informačního centra města Brna Jana Janulíková.

Historii a exteriéry budov představí Turistické informační centrum města Brna v sérii komentovaných city tours v českém i anglickém jazyce. Jednotlivé budovy a jejich zákulisí budou otevřeny také pro samostatnou prohlídku. Vstupenky na city tours i do konkrétních budov jsou v prodeji od  - 1. září - v IC pod krokodýlem v ulici Radnická 8. City tours stojí 100 korun a jednotlivé vstupy pak 50 korun.

V rámci EHD budou v sobotu také zvýhodněny ceny vstupu do brněnského podzemí (Labyrint pod Zelným trhem, Kostnice u sv. Jakuba a Mincmistrovský sklep) a na věž Staré radnice.

Do Dnů evropského dědictví se kromě funkcionalistických staveb zapojí i další brněnské památky a to po celou dobu jejich trvání, tedy od 3. do 11. září. „Letošní téma Památky a komunity otevře areál brněnského výstaviště, Arnoldovu vilu, Káznici na Cejlu, Novou radnici, speciální program připravili i na hradě Špilberk,“ doplňuje informace o akci radní města Brna pro cestovní ruch Petra Rusňáková. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře