Reklama
reklama

Dnešní požár haly na ul. Kaštanová způsobil milionové škody

Požár haly v Brně dnes ráno zaměstnal desítky hasičů. Nikdo se nezranil, škoda se však zřejmě vyšplhá na několik desítek milionů korun. Vzhledem ke klimatickým podmínkám byl zásah velmi náročný.

Do akce se postupně zapojilo jedenáct profesionálních a dobrovolných jednotek. Na ulici Kaštanová hořela výrobní hala. Prvním úkolem hasičů bylo zabránit šíření požáru na sousední budovy. Postupně proti ohni nasadili pět vodních proudů. Před půl devátou již jednotky téměř zlikvidovaly plameny uvnitř haly a pokračovaly v hašení ohnisek, která byla ve střešní konstrukci. Zastavení šíření požáru se potvrdilo krátce po půl jedenácté.

Rozebírání střešní krytiny a prolévání skrytých ohnisek však skončilo až po dvanácté hodině, kdy velitel zásahu ohlásil likvidaci požáru. Během zásahu monitorovala okolní ovzduší mobilní chemická laboratoř z Tišnova. Ohrožení zdraví obyvatel v okolí vyloučila.

Při události se nikdo nezranil. Podle vyšetřovatele se bude škoda pohybovat v řádech desítek milionů korun. Příčina požáru zatím není jasná.

Zásah probíhal v extrémních klimatických podmínkách, kdy okolní teplota hrubě přesahovala 30°. Z toho důvodu bylo nutné střídání zasahujících hasičů a zajištění pitného režimu.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře