Reklama
reklama

Dnešní požár haly na ul. Kaštanová způsobil milionové škody

Požár haly v Brně dnes ráno zaměstnal desítky hasičů. Nikdo se nezranil, škoda se však zřejmě vyšplhá na několik desítek milionů korun. Vzhledem ke klimatickým podmínkám byl zásah velmi náročný.

Do akce se postupně zapojilo jedenáct profesionálních a dobrovolných jednotek. Na ulici Kaštanová hořela výrobní hala. Prvním úkolem hasičů bylo zabránit šíření požáru na sousední budovy. Postupně proti ohni nasadili pět vodních proudů. Před půl devátou již jednotky téměř zlikvidovaly plameny uvnitř haly a pokračovaly v hašení ohnisek, která byla ve střešní konstrukci. Zastavení šíření požáru se potvrdilo krátce po půl jedenácté.

Rozebírání střešní krytiny a prolévání skrytých ohnisek však skončilo až po dvanácté hodině, kdy velitel zásahu ohlásil likvidaci požáru. Během zásahu monitorovala okolní ovzduší mobilní chemická laboratoř z Tišnova. Ohrožení zdraví obyvatel v okolí vyloučila.

Při události se nikdo nezranil. Podle vyšetřovatele se bude škoda pohybovat v řádech desítek milionů korun. Příčina požáru zatím není jasná.

Zásah probíhal v extrémních klimatických podmínkách, kdy okolní teplota hrubě přesahovala 30°. Z toho důvodu bylo nutné střídání zasahujících hasičů a zajištění pitného režimu.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře