Reklama
reklama

Devatenáct nových tramvají dostane jméno po významných osobnostech

Ve čtvrtek 22. prosince od 13:00 – 15:00 obsadí náměstí Svobody v Brně tramvaje. Celkem 19 nových vozů typu 13T dostane svoje jméno. 

V dopravním podniku rozhodli, že tramvaje symbolicky věnují jednotlivým městským částem, které samy navrhnou jména vozů. Vždy by se mělo jednat o nějakou významnou osobnost, která byla s danou městskou částí spjatá. Tramvaje tak ponesou jména po známých hercích, architektech nebo historických osobnostech. 

Křtít se budou pětičlánkové tramvaje se třemi hnacími podvozky, v jejichž prostorném interiéru je dostatek místa pro osoby se sníženou pohyblivostí či rodiny s kočárky. 

„Plzeňská společnost Škoda Transportation dodala během roku 2016 dohromady 20 těchto tramvají v celkové hodnotě 1,2 miliardy korun. Jedná se o letošní rekordní investici DPMB,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek. Jedna z tramvají s evidenčním číslem 1930, která je také z letošní dodávky, už své jméno má. Tramvaj na začátku října pojmenoval primátor města Brna. Vůz nese jméno Bohuslav Fuchs.

Současně se křtem bude probíhat i zápis do České knihy rekordů v počtu tramvají stojících za sebou. Celkový počet vozů typu Škoda 13T po letošní dodávce v Brně dosáhnul počtu 49. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře