Reklama
reklama

Desítky milionů korun ušetří město na telefonech díky aukci

Brněnští úředníci, lidé z příspěvkových organizací a obchodních společností budou nyní ze služebních mobilních telefonů volat osmkrát levněji, než tomu bylo v předchozích letech. Městu totiž úsporu v řádu desítek milionů korun přinesla elektronická aukce nákupu mobilních hlasových a datových služeb. Místo 24 milionů zaplatí jen 3,1 milionu.

Elektronická aukce při veřejné zakázce „Centrální nákup mobilních hlasových a datových služeb pro statutární město Brno“ se uskutečnila ve středu. „V elektronické aukci zvítězila společnost Vodafone, která vysoutěžila cenu mobilních služeb na období tří let pro statutární město Brno ve výši 3,1 milionu korun. Za stejné období přitom zaplatilo město Brno částku ve výši 24 milionů korun,“ potvrdil mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Do aukce se zapojily úřady městských částí, Magistrát města Brna, Městská policie Brno a další příspěvkové organizace, jejichž zřizovatelem je statutární město Brno nebo jeho městské části, včetně některých obchodních společností města. Celkem se jednalo o 41 subjektů s celkovým počtem 976 SIM karet. Vstupní cenou do aukce byla nejnižší nabídková cena ve výši 13,8 milionu korun od T-Mobile. Finálními dvěma uchazeči v aukci byly společnosti Vodafone a Telefónica O2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře