Reklama
reklama

Desítky milionů korun ušetří město na telefonech díky aukci

Brněnští úředníci, lidé z příspěvkových organizací a obchodních společností budou nyní ze služebních mobilních telefonů volat osmkrát levněji, než tomu bylo v předchozích letech. Městu totiž úsporu v řádu desítek milionů korun přinesla elektronická aukce nákupu mobilních hlasových a datových služeb. Místo 24 milionů zaplatí jen 3,1 milionu.

Elektronická aukce při veřejné zakázce „Centrální nákup mobilních hlasových a datových služeb pro statutární město Brno“ se uskutečnila ve středu. „V elektronické aukci zvítězila společnost Vodafone, která vysoutěžila cenu mobilních služeb na období tří let pro statutární město Brno ve výši 3,1 milionu korun. Za stejné období přitom zaplatilo město Brno částku ve výši 24 milionů korun,“ potvrdil mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Do aukce se zapojily úřady městských částí, Magistrát města Brna, Městská policie Brno a další příspěvkové organizace, jejichž zřizovatelem je statutární město Brno nebo jeho městské části, včetně některých obchodních společností města. Celkem se jednalo o 41 subjektů s celkovým počtem 976 SIM karet. Vstupní cenou do aukce byla nejnižší nabídková cena ve výši 13,8 milionu korun od T-Mobile. Finálními dvěma uchazeči v aukci byly společnosti Vodafone a Telefónica O2.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře