Reklama
reklama

Co se stromkem po Vánocích? Nechat u popelnice

Podle tradice byste měli stromek vyhazovat až na Tři krále, tedy  6. ledna. Co ale s vánočním stromkem, který opadává a doma dělá víc nepořádku než radosti? Webový portál procistejsibrno.cz radí Brňanům, jak se symbolem Vánoc naložit.

Nacpané do kontejnerů a malých popelnic nebo jen tak pohozené u cesty – tak nejčastěji končí vánoční stromky. Přitom v Brně jsou připraveni na jejich odvoz. Stačí stromek jen úplně odstrojit a minimálně den před datem svozu odpadu odložit k popelnicím.

„Pokud přemýšlíte, jak se stromečkem naložíte po Vánocích, nezoufejte. V místech, kde se pravidelně sváží komunální odpad, městské služby zajistí i odvoz vánočních stromečků. Nezapomeňte však stromeček pořádně odzdobit a odstranit z něj veškeré háčky či další zbytky z ozdob,“ uvádí portál.

Stromečky můžete i rozřezat a stejně jako veškerý ostatní odpad předat na sběrné středisko odpadu. Pokud máte vlastní zahradu, pak můžete větvičky rozlámat a spolu s jehličím dát na kompost, který se pak stane součástí kvalitní zeminy pro rostliny.

Stromky končí buď ve spalovnách, nebo se štěpkují a jsou převáženy do kompostu. Neprodané stromky většinou putují do zoologických zahrad. "Použité" stromky lidé často zahradám také sami nabízejí, ty je však obvykle nepřijímají. „Nikdo nám nemůže zaručit, že na stromku není zapomenutý háček, který by mohl zvíře zranit,“ upozornila mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

Na internetových stránkách procistejsibrno.cz najdou Brňané veškeré informace o správném recyklování, kompostování, pálení biologického odpadu na zahrádkách, sběrných střediscích a další důležité informace týkající se životního prostředí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře