Reklama
reklama

Co se stromkem po Vánocích? Nechat u popelnice

Podle tradice byste měli stromek vyhazovat až na Tři krále, tedy  6. ledna. Co ale s vánočním stromkem, který opadává a doma dělá víc nepořádku než radosti? Webový portál procistejsibrno.cz radí Brňanům, jak se symbolem Vánoc naložit.

Nacpané do kontejnerů a malých popelnic nebo jen tak pohozené u cesty – tak nejčastěji končí vánoční stromky. Přitom v Brně jsou připraveni na jejich odvoz. Stačí stromek jen úplně odstrojit a minimálně den před datem svozu odpadu odložit k popelnicím.

„Pokud přemýšlíte, jak se stromečkem naložíte po Vánocích, nezoufejte. V místech, kde se pravidelně sváží komunální odpad, městské služby zajistí i odvoz vánočních stromečků. Nezapomeňte však stromeček pořádně odzdobit a odstranit z něj veškeré háčky či další zbytky z ozdob,“ uvádí portál.

Stromečky můžete i rozřezat a stejně jako veškerý ostatní odpad předat na sběrné středisko odpadu. Pokud máte vlastní zahradu, pak můžete větvičky rozlámat a spolu s jehličím dát na kompost, který se pak stane součástí kvalitní zeminy pro rostliny.

Stromky končí buď ve spalovnách, nebo se štěpkují a jsou převáženy do kompostu. Neprodané stromky většinou putují do zoologických zahrad. "Použité" stromky lidé často zahradám také sami nabízejí, ty je však obvykle nepřijímají. „Nikdo nám nemůže zaručit, že na stromku není zapomenutý háček, který by mohl zvíře zranit,“ upozornila mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

Na internetových stránkách procistejsibrno.cz najdou Brňané veškeré informace o správném recyklování, kompostování, pálení biologického odpadu na zahrádkách, sběrných střediscích a další důležité informace týkající se životního prostředí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře