Reklama
reklama

Co se stromkem po Vánocích? Nechat u popelnice

Podle tradice byste měli stromek vyhazovat až na Tři krále, tedy  6. ledna. Co ale s vánočním stromkem, který opadává a doma dělá víc nepořádku než radosti? Webový portál procistejsibrno.cz radí Brňanům, jak se symbolem Vánoc naložit.

Nacpané do kontejnerů a malých popelnic nebo jen tak pohozené u cesty – tak nejčastěji končí vánoční stromky. Přitom v Brně jsou připraveni na jejich odvoz. Stačí stromek jen úplně odstrojit a minimálně den před datem svozu odpadu odložit k popelnicím.

„Pokud přemýšlíte, jak se stromečkem naložíte po Vánocích, nezoufejte. V místech, kde se pravidelně sváží komunální odpad, městské služby zajistí i odvoz vánočních stromečků. Nezapomeňte však stromeček pořádně odzdobit a odstranit z něj veškeré háčky či další zbytky z ozdob,“ uvádí portál.

Stromečky můžete i rozřezat a stejně jako veškerý ostatní odpad předat na sběrné středisko odpadu. Pokud máte vlastní zahradu, pak můžete větvičky rozlámat a spolu s jehličím dát na kompost, který se pak stane součástí kvalitní zeminy pro rostliny.

Stromky končí buď ve spalovnách, nebo se štěpkují a jsou převáženy do kompostu. Neprodané stromky většinou putují do zoologických zahrad. "Použité" stromky lidé často zahradám také sami nabízejí, ty je však obvykle nepřijímají. „Nikdo nám nemůže zaručit, že na stromku není zapomenutý háček, který by mohl zvíře zranit,“ upozornila mluvčí zahrady Monika Brindzáková.

Na internetových stránkách procistejsibrno.cz najdou Brňané veškeré informace o správném recyklování, kompostování, pálení biologického odpadu na zahrádkách, sběrných střediscích a další důležité informace týkající se životního prostředí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře