Reklama
reklama

Co nahradí hamburgery? McDonald's na náměstí Svobody končí a nový zájemce o prostory zatím není

Jedna z nejstarších restaurací McDonald's v České republice a úplně první v Brně. Na hamburgery na náměstí Svobody jsou Brňané zvyklí chodit už dvacet let, nyní však fastfood na centrálním náměstí končí. V polovině července mu vyprší smlouva. Kdo jej na lukrativní adrese v srdci města nahradí, zatím jisté není. Nabídka totiž budí spíše nezájem.

Vedení města situace překvapila, podle původních předpokladů mělo být místo obsazeno již v průběhu července až října letošního roku. Zájem o místo ale není a nový nájemce je v nedohlednu. Změnu situace si radní slibují od nové varianty nabídky, která již neukládá povinnost vybudovat zde veřejné toalety.

Město chce dům na náměstí Svobody pronajmout opět ke komerčním účelům za částku mírně převyšující 6 milionů korun ročně. McDonald's  zde dosud platil pouze zlomek. Smlouva z roku 1994 mu ukládala nájemné téměř milion čtyři sta tisíc korun. Podle primátora Petra Vokřála byla složitá a město ji především nemělo možnost vypovědět. Muselo se tedy čekat, dokud nevyprší.

Přestože měl řetězec původně zájem v centru Brna zůstat i nadále, v polovině léta své místo opustí. Podle tiskové mluvčí Zuzany Svobodové byly totiž podmínky výběrového řízení pro McDonald's neakceptovatelné.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře