Reklama
reklama

Co nahradí hamburgery? McDonald's na náměstí Svobody končí a nový zájemce o prostory zatím není

Jedna z nejstarších restaurací McDonald's v České republice a úplně první v Brně. Na hamburgery na náměstí Svobody jsou Brňané zvyklí chodit už dvacet let, nyní však fastfood na centrálním náměstí končí. V polovině července mu vyprší smlouva. Kdo jej na lukrativní adrese v srdci města nahradí, zatím jisté není. Nabídka totiž budí spíše nezájem.

Vedení města situace překvapila, podle původních předpokladů mělo být místo obsazeno již v průběhu července až října letošního roku. Zájem o místo ale není a nový nájemce je v nedohlednu. Změnu situace si radní slibují od nové varianty nabídky, která již neukládá povinnost vybudovat zde veřejné toalety.

Město chce dům na náměstí Svobody pronajmout opět ke komerčním účelům za částku mírně převyšující 6 milionů korun ročně. McDonald's  zde dosud platil pouze zlomek. Smlouva z roku 1994 mu ukládala nájemné téměř milion čtyři sta tisíc korun. Podle primátora Petra Vokřála byla složitá a město ji především nemělo možnost vypovědět. Muselo se tedy čekat, dokud nevyprší.

Přestože měl řetězec původně zájem v centru Brna zůstat i nadále, v polovině léta své místo opustí. Podle tiskové mluvčí Zuzany Svobodové byly totiž podmínky výběrového řízení pro McDonald's neakceptovatelné.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře