Reklama
reklama

Co nahradí hamburgery? McDonald's na náměstí Svobody končí a nový zájemce o prostory zatím není

Jedna z nejstarších restaurací McDonald's v České republice a úplně první v Brně. Na hamburgery na náměstí Svobody jsou Brňané zvyklí chodit už dvacet let, nyní však fastfood na centrálním náměstí končí. V polovině července mu vyprší smlouva. Kdo jej na lukrativní adrese v srdci města nahradí, zatím jisté není. Nabídka totiž budí spíše nezájem.

Vedení města situace překvapila, podle původních předpokladů mělo být místo obsazeno již v průběhu července až října letošního roku. Zájem o místo ale není a nový nájemce je v nedohlednu. Změnu situace si radní slibují od nové varianty nabídky, která již neukládá povinnost vybudovat zde veřejné toalety.

Město chce dům na náměstí Svobody pronajmout opět ke komerčním účelům za částku mírně převyšující 6 milionů korun ročně. McDonald's  zde dosud platil pouze zlomek. Smlouva z roku 1994 mu ukládala nájemné téměř milion čtyři sta tisíc korun. Podle primátora Petra Vokřála byla složitá a město ji především nemělo možnost vypovědět. Muselo se tedy čekat, dokud nevyprší.

Přestože měl řetězec původně zájem v centru Brna zůstat i nadále, v polovině léta své místo opustí. Podle tiskové mluvčí Zuzany Svobodové byly totiž podmínky výběrového řízení pro McDonald's neakceptovatelné.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře