Reklama
reklama

Cílem charitativní štafety vlčáků bude Mniší hora

Charitativní štafeta československých vlčáků si vybrala jako místo pro cílovou pásku brněnskou zoologickou zahradu. Běh čtyřiceti psích závodníků měří 1000 mil a podpoří Nadační fond dětské onkologie Krtek. Poslední závodník Joret Volcha Grey dorazí na Mniší horu v neděli 6. září kolem poledne. 

„1000 mil pro jeden cíl“ je myšlenka zakládajícího člena Sportovního klubu československého vlčáka, kterého inspiroval příběh z roku 1925 o štafetovém běhu psích spřežení na pomoc odříznuté vesnici na Aljašce.

První závodník letošní štafety odstartoval v neděli 30. srpna v Košicích a přes Poprad, Liptovský Mikuláš, Bratislavu, Břeclav, Jindřichův Hradec, Tábor, Prahu, Mělník, Kolín, Nové Město na Moravě doběhne štafeta v neděli do Brna. "Velmi si vážíme vstřícnosti a podpory ze strany Zoo Brno, která umožnila doběh štafetového charitativního závodu v areálu zahrady. Připadá mi symbolické, ukončit závod v prostorách zoo, kde chovají vlky, velmi blízké příbuzné zvířecích účastníků závodu. Náš nadační fond se Zoo Brno dlouhodobě spolupracuje, dětští pacienti Kliniky dětské onkologie FN Brno se často účastní různých akcí na Mniší hoře. Velmi děkujeme za milý přístup pracovníkům zoologické zahrady, děkujeme za jejich čas a vynikající nápady, kterými z vlastní iniciativy doběh štafetového běhu obohatili," řekla Irena Korvasová Čánská z NFDO Krtek. Cílového závodníka přijdou na Mniší horu podpořit nejen chovatelé se svými československými vlčáky, ale také malí pacienti oddělení dětské onkologie FN Brno.

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet jízdu na musherské koloběžce tažené psem, podpořit Krtka a pro děti bude připravena výtvarná dílnička s vlčí tematikou. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře