Reklama
reklama

Chřipková epidemie v Brně nehrozí. Nemocných je málo

Chřipkovou epidemii vyhlašují hygienici v okamžiku, kdy mají z ordinací lékařů hlášeny dva nemocné ze sta. V prvním lednovém týdnu ale marodilo v Brně 1475 lidí ze sta tisíc obyvatel. Chřipková epidemie tedy zatím nehrozí. Nemocných nepřibývá kvůli jarnímu počasí. Lidé totiž tráví hodně času venku, kde se viry tolik nešíří.

V Brně je nemocných 1475 lidí ze sta tisíc obyvatel, na Brněnsku je pacientů ještě méně. „Tam je 889 nemocných na sto tisíc obyvatel," uvedla aktuální čísla epidemioložka Ivana Šafránková z krajské hygienické stanice. Podle ní je to dokonce méně, než ve stejném období v lednu v minulých letech.

Epidemii vyhlašují hygienici obvykle až v případě, že nemocní jsou dva lidé ze sta. Loni nastala na konci ledna a trvala několik týdnů.

Aktuální čísla ale mohou ještě narůst, přes svátky totiž lidé k lékaři nechodili. Ordinace byly často zavřené a nemocní se léčili sami doma.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře