Reklama
reklama

Chřipková epidemie v Brně nehrozí. Nemocných je málo

Chřipkovou epidemii vyhlašují hygienici v okamžiku, kdy mají z ordinací lékařů hlášeny dva nemocné ze sta. V prvním lednovém týdnu ale marodilo v Brně 1475 lidí ze sta tisíc obyvatel. Chřipková epidemie tedy zatím nehrozí. Nemocných nepřibývá kvůli jarnímu počasí. Lidé totiž tráví hodně času venku, kde se viry tolik nešíří.

V Brně je nemocných 1475 lidí ze sta tisíc obyvatel, na Brněnsku je pacientů ještě méně. „Tam je 889 nemocných na sto tisíc obyvatel," uvedla aktuální čísla epidemioložka Ivana Šafránková z krajské hygienické stanice. Podle ní je to dokonce méně, než ve stejném období v lednu v minulých letech.

Epidemii vyhlašují hygienici obvykle až v případě, že nemocní jsou dva lidé ze sta. Loni nastala na konci ledna a trvala několik týdnů.

Aktuální čísla ale mohou ještě narůst, přes svátky totiž lidé k lékaři nechodili. Ordinace byly často zavřené a nemocní se léčili sami doma.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře