Reklama
reklama

České firmy podepsaly v Tatarstánu kontrakty za 100 milionů euro

Během druhého dne návštěvy Republiky Tatarstán, na kterou vzal české podnikatele ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a jihomoravský hejtman Michal Hašek, dnes 6. listopadu 2014 podepsaly české společnosti kontrakty za přibližně 100 milionů euro.

Konkrétně například společnost PSJ, a.s. podepsala protokol o záměru se společností ZAO Kazaňskij Ekologičeskij Komplex (KEK) na výstavbu třídírny tuhého komunálního odpadu Samosyrovo; zástupci společnosti PBS Velká Bíteš podepsali dohodu s kazaňskou firmou MVEN o zástavbě a zkouškách turbovrtulového motoru TP100 v zemědělském letounu FARMER 2 s perspektivou sériových dodávek a předseda představenstva společnosti FAVEA Maxim Khamet podepsal s Tatchimpharmpreparaty a.s. smlouvu na farmaceutickou výrobu mastí a gelů. „Je prvořadým úkolem nás politiků otevírat dveře a umožňovat kontrakty, které přinesou občanům ČR prosperitu a pracovní místa,” řekl po jednání hejtman Michal Hašek.

Dnešní den návštěvy zahájilo jednání s premiérem Ilšatem Chalikovem a vicepremiérem pro ekonomiku Ravilem Zaripovem. Delegace se též zúčastnila kulatého podnikatelského stolu, který zorganizovala zdejší Obchodní a průmyslová komora. „Oslovil mne jednoduchý a přehledný systém elektronizace státní správy , který je vysoce efektivní - šetří čas občanů, znamená vysokou míru kontroly práce politiků i úředníků při správě země či regionu. Vyžádal jsem si podrobnější informace a budu hledat možnosti inspirovat se tímto modelem na úrovni Jihomoravského kraje a jeho organizací a kompetencí,“ uvedl hejtman Hašek. „Tatarské straně jsem nabídl zkušenosti s budováním a fungováním systému integrované dopravy v našem regionu,“ dodal hejtman.

V Kazani budou jednat i rektoři brněnských a kazaňských univerzit. Hejtman Michal Hašek se dnes oficiálně sejde také s prezidentem Tatarstánu Rustamem Minnichanovem.

Tatarstán se nachází v centru Ruské federace na území Východoevropské roviny, na soutoku řek Volhy a Kamy, v centru velké industriální oblasti. Jde o jednu z nejvíce ekonomicky rozvinutých republik Ruska. Jeho metropolí je Kazaň. Životní úroveň je zde zhruba čtyřikrát vyšší, než je ruský průměr. Republika vlastní velký vědecký a intelektuální potenciál a disponuje mnoha klíčovými průmyslovými odvětvími – petrochemií, strojírenstvím, automobilovým a leteckým průmyslem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře