Reklama
reklama

Celá dálnice D2 dostane nová svodidla

Celá dálnice D2 od Brna až po hranici se Slovenskem dostane nová a bezpečnější svodidla. Jejich výměna má začít letos na podzim, silničáři by práce měli dokončit během příštího roku. Předpokládaná cena, kterou uvedlo Ředitelství silnic a dálnic v předběžném oznámení, je 290 milionů korun.

Budou se měnit jak svodidla na krajích dálnice, tak ve středním dělicím pásu. "Pokud se budou měnit uprostřed, bude zavřený vždy levý jízdní pruh. Když se bude pracovat na krajích, uzavře se odstavný pruh," uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Většina současných svodidel pochází ještě z doby výstavby spojnice Brna a Bratislavy, tedy ze 70. let. Někde dokonce úplně chybí. Výjimkou jsou úseky, které se loni rekonstruovaly, případně úseky, kde se musela svodidla opravit po nárazu vozidla. Opravovaný úsek bude dlouhý 61 kilometrů.

Svodidla jsou nyní na krajnici jednostranná, uprostřed oboustranná, což zůstane, budou však odolnější vůči nárazu, a tedy bezpečnější. Svodidla na krajnici zadrží náraz 1,5tunového osobního auta v rychlosti 110 kilometrů za hodinu, svodidla v dělicím pásu zadrží třináctitunový autobus v rychlosti 70 kilometrů za hodinu. V rizikových místech budou na krajnici odolnější oboustranná svodidla.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře