Reklama
reklama

Bude hazard v centru Brna opět legální?

Zákaz hazardních her v Brně? Brzy možná minulost. Nadšení hráči rulety či kostek již zřejmě nebudou muset cestovat za svou vášní za hranice města. Zastupitelé Brna-střed totiž v polovině června schválili výjimku a dali tak zelenou takzvané živé hře v ulicích Husova a Benešova.

Návrh se týká stávajících kasin v daných ulicích, tedy především hracích stolů v hotelu Grand či do budoucna hotelu International. Podle starosty Brna-střed Martina Landy (Žít Brno) je v budoucnu nepravděpodobné, že by v lokalitách vyrostla další kasina. Na druhou stranu již dříve připustil, že pokud by zde mělo vzniknout podobné tomu v hotelu Grand, nebránil by se.

Přestože změna ještě nevešla v platnost a musí ji schválit zastupitelstvo Brna, budí již v této fázi emoce. Už během hlasování se názorově rozdělila současná koalice městské části. Strany Žít Brno, KDU-ČSL a Ano, které proti výjimce nemají výhrady, si vysloužily ostrou kritiku Strany zelených. Podle ní hazard do města nepatří v jakékoliv podobě a je pro občany v lehké i tvrdé formě nebezpečný.

Paradoxně vyznívá souhlas, který výjimce udělilo Žít Brno. Strana totiž proti hazardu dlouhodobě bojuje. Podle Landy je však podstatné rozlišovat tvrdý hazard, jako jsou automaty či videoloterie, a podniky s ruletou či kartami. V živé hře spatřuje nízkou sociální nebezpečnost. Kritiku si výjimky z celoplošného zákazu hazardních her vysloužily i od antimonopolního úřadu. Podle úřadu nelze zvýhodňovat některé provozovatele a regulace by měla stanovovat rovné podmínky pro všechny. V Brně se však výjimka netýká provozoven, nýbrž ulic.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře