Reklama
reklama

Bude hazard v centru Brna opět legální?

Zákaz hazardních her v Brně? Brzy možná minulost. Nadšení hráči rulety či kostek již zřejmě nebudou muset cestovat za svou vášní za hranice města. Zastupitelé Brna-střed totiž v polovině června schválili výjimku a dali tak zelenou takzvané živé hře v ulicích Husova a Benešova.

Návrh se týká stávajících kasin v daných ulicích, tedy především hracích stolů v hotelu Grand či do budoucna hotelu International. Podle starosty Brna-střed Martina Landy (Žít Brno) je v budoucnu nepravděpodobné, že by v lokalitách vyrostla další kasina. Na druhou stranu již dříve připustil, že pokud by zde mělo vzniknout podobné tomu v hotelu Grand, nebránil by se.

Přestože změna ještě nevešla v platnost a musí ji schválit zastupitelstvo Brna, budí již v této fázi emoce. Už během hlasování se názorově rozdělila současná koalice městské části. Strany Žít Brno, KDU-ČSL a Ano, které proti výjimce nemají výhrady, si vysloužily ostrou kritiku Strany zelených. Podle ní hazard do města nepatří v jakékoliv podobě a je pro občany v lehké i tvrdé formě nebezpečný.

Paradoxně vyznívá souhlas, který výjimce udělilo Žít Brno. Strana totiž proti hazardu dlouhodobě bojuje. Podle Landy je však podstatné rozlišovat tvrdý hazard, jako jsou automaty či videoloterie, a podniky s ruletou či kartami. V živé hře spatřuje nízkou sociální nebezpečnost. Kritiku si výjimky z celoplošného zákazu hazardních her vysloužily i od antimonopolního úřadu. Podle úřadu nelze zvýhodňovat některé provozovatele a regulace by měla stanovovat rovné podmínky pro všechny. V Brně se však výjimka netýká provozoven, nýbrž ulic.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Komentáře