Reklama
reklama

Brno změní barvu - zmodrá! Kometa totiž slaví šedesáté narozeniny

Slaví šedesáté narozeniny, ale do důchodu se rozhodně nechystá. Řeč je o hokejové Kometě, dřív Rudé hvězdě, která první mistrovský zápas doma hrála 27. listopadu 1953. Na konec listopadu proto brněnský hokejový klub chystá oslavy šedesáti let existence a připravuje řadu akcí.

Když se hokejisté Komety vůbec poprvé radovali z vítězství, měli rudou hvězdu na hrudi i v názvu. I když první přátelské utkání odehrála Rudá hvězda Brno 29. října 1953 (Spartak Šverma Jinonice – RH Brno 2:4), do ostrého zápasu naší nejvyšší soutěže nastoupili hráči kolem kapitána Bubníka 16. listopadu 1953. Hrálo se venku. A jak? Dynamo Karlovy Vary – Rudá Hvězda Brno 1:6 (1:4, 0:1, 0:1). Branky: Bubník 3, Danda 2, Bartoň. Rudá Hvězda Brno tehdy hrála pouze v deseti mužích.

O dva dny později sehrála Rudá Hvězda další přípravné utkání. A opět zvítězila na ledě soupeře. Výsledek Baník Kladno – Rudá Hvězda Brno 0:18 hovoří za vše. O síle brněnského klubu se však měli poprvé přesvědčit i domácí diváci, a to rovnou v soutěžním utkání přeboru republiky. 27. listopadu  1953 v zápase Rudá Hvězda Brno – Spartak Plzeň LZ 14:3 (3:1, 2:0, 9:2). Branky: Bubník a Bartoň 4, Danda 2, Prošek 2, Zamastil 2. Utkání tehdy sledovalo 9000 diváků.

„A právě tento den bereme při oslavách 60 let jako stěžejní,“ upozornil majitel Komety Libor Zábranský před oslavami šedesátých narozenin Komety. Na co se tedy mohou příznivci brněnského hokeje těšit?

23. listopadu (sobota) – Zahájení HC Kometa Brno výstavy o historii

HC Kometa Brno chystá na 60. výročí opět i komeťáckou výstavu. Je jisté, že se jí v jednom z brněnských obchodních center budou účastnit legendy hokejové Komety. Fanouškům se budou podepisovat při autogramiádě. Kromě textové formy putování časem, se budou fanoušci moci pokochat také historickými artefakty, které Kometa v průběhu 60 let nasbírala. Jeden artefakt bude i novodobý. V jeden den výstavy by měla být k vidění i trofej, kterou dosud nezískal žádný z klubů TELH a tou je nový Masarykův pohár pro vítěze Tipsport extraligy.

27. listopadu (středa) - 60 let po prvním domácím utkání, bude Den Komety.

Můžete ho brát jako modrobílý den. Všichni fanoušci, kteří Kometě fandí, by měli vyrazit do škol či práce v modrobílém oblečení. Do dne se zapojí i všechna města, obce či městské části, které jsou součástí projektů Děti Dětem – Kometa městu a Jižní Morava – Království Komety. Děti půjdou do škol v komeťáckém a Kometa nejkomeťáčtější třídy posléze odmění.

29. listopadu (pátek) - 25. kolo Tipsport extraligy – HC Kometa Brno vs. Rytíři Kladno

Při tomto utkání se fanoušci mohou těšit na netradiční zážitek. Před jeho začátkem Kometa chystá pro fanoušky program na ochoze. Půjde o hudební koncert a další atrakce pro děti. Před startem utkání na ledě dokážeme, že Kometa znamená víc než hokej a to s pomocí dětí od Michaela Svobody, trenérem Pavlem Pazourkem, Filharmonií Brno, legendami brněnského hokeje, mládeží a i s podporou fanoušků v ochozech KAJOT ARENY. O přestávce se fanoušci mohou těšit také na druhý zápas nyní malých komeťáků proti stejně starým (mladým) hráčům Rytířů.

30. listopadu (sobota) - HC Kometa Brno – PSG Zlín - pokus o rekord v divácké návštěvnosti při utkání 8. tříd

Víme, že při utkání s Kladnem se nedostane na všechny fanoušky. Proto chceme dopřát zážitek z vynikající atmosféry co nejvíce fanouškům a zároveň tak podpořit naše mladé hokejové naděje. Již potřetí budeme pořádat pokus ve sledovanosti mládežnického zápasu, který bude všem přístupný bezplatně. Nyní jsme zvolili téměř regionálního soupeře ze Zlína. Právě s ševci hraje extraligová Kometa svá derby. Utkání bude začínat v 15 hodin a brány KAJOT ARENY se otevřou již v 12 hodin. 

Součástí utkání 8. tříd bude autogramiáda „A“ týmu HC Kometa Brno, která by měla začít v 13 hodin

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře