Reklama
reklama

Brno si 71. výročí svého osvobození připomene koncertem v protileteckém a atomovém krytu

V úterý 26. dubna uplyne 71 let od osvobození města vojsky 2. ukrajinského frontu a rumunské armády. Událost znamenající konec německé okupace připomenou Brňanům vzpomínkové akty a koncerty.

V úterý se v protileteckém a atomovém krytu 10-Z pod Špilberkem uskuteční koncert Symfonického orchestru Sokola Brno I. Za přítomnosti pamětníků, kteří se během bombardování v krytu skrývali, zazní skladba současného brněnského skladatele Pavla Šabackého jr. Během přestávky si budou moci návštěvníci akce kryt prohlédnout a rozezní se i dobová siréna.

Koncert s názvem Nebe plné hvězd proběhne 30. dubna v sadech Národního odboje. Kromě koncertů proběhnou v Brně i pietní akty. Na Ústředním hřbitově uctí památku padlých představitelé města, akty se budou konat na čestném pohřebišti i u pomníku rumunských hrdinů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře