Reklama
reklama

Brno připravuje centrální pracoviště kamerového systému

Brno připravuje výstavbu centrálního pracoviště Městského kamerového dohledového systému (MKDS), které vznikne v prostorách dosavadního Centrálního technického dispečinku společnosti Brněnské komunikace v Renneské ulici. Půjde o nové moderní pracoviště, které bude mít na starosti kamerový systém v rámci dopravní a bezpečnostní situace ve městě Brně.

„Od nového pracoviště dohledového systému očekávám zejména propojení systému sledovanosti kamer, které mají v majetku jak městská policie, tak Brněnské komunikace. Občanům by tento systém měl přinést vyšší bezpečnost na ulicích a v dopravním provozu,“ řekl primátor města Roman Onderka.

Cílem investice je výstavba nového specializovaného pracoviště pro funkce Městského kamerového dohlížecího systému města Brna. Stávající prostory dohledového pracoviště MKDS v objektu Městské policie Brno jsou pro další rozvoj nevyhovující. Toto pracoviště zůstane do budoucna výhradně pro účely funkce záložního pracoviště. Mezi oběma centry MKDS, tedy v objektech Štefánikova a Renneská budou vytvořeny komunikační datové vazby prostřednictvím stávající optické kabelové sítě.

Dalším cílem tohoto investičního záměru je kompletní rekonstrukce zastaralých kamer určených pro bezpečnostní dohledové funkce městské policie včetně přenosových datových cest. Jedná se o kamerový systém Philips – Bosch, který je již nevyhovující a to jak z důvodu vadných čipů kamer, tak z důvodu nefunkčnosti mikrovlnných přenosových zařízení Convex, způsobenou fyzickým stářím uvedené techniky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře