Reklama
reklama

Brno připravuje centrální pracoviště kamerového systému

Brno připravuje výstavbu centrálního pracoviště Městského kamerového dohledového systému (MKDS), které vznikne v prostorách dosavadního Centrálního technického dispečinku společnosti Brněnské komunikace v Renneské ulici. Půjde o nové moderní pracoviště, které bude mít na starosti kamerový systém v rámci dopravní a bezpečnostní situace ve městě Brně.

„Od nového pracoviště dohledového systému očekávám zejména propojení systému sledovanosti kamer, které mají v majetku jak městská policie, tak Brněnské komunikace. Občanům by tento systém měl přinést vyšší bezpečnost na ulicích a v dopravním provozu,“ řekl primátor města Roman Onderka.

Cílem investice je výstavba nového specializovaného pracoviště pro funkce Městského kamerového dohlížecího systému města Brna. Stávající prostory dohledového pracoviště MKDS v objektu Městské policie Brno jsou pro další rozvoj nevyhovující. Toto pracoviště zůstane do budoucna výhradně pro účely funkce záložního pracoviště. Mezi oběma centry MKDS, tedy v objektech Štefánikova a Renneská budou vytvořeny komunikační datové vazby prostřednictvím stávající optické kabelové sítě.

Dalším cílem tohoto investičního záměru je kompletní rekonstrukce zastaralých kamer určených pro bezpečnostní dohledové funkce městské policie včetně přenosových datových cest. Jedná se o kamerový systém Philips – Bosch, který je již nevyhovující a to jak z důvodu vadných čipů kamer, tak z důvodu nefunkčnosti mikrovlnných přenosových zařízení Convex, způsobenou fyzickým stářím uvedené techniky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře