Reklama
reklama

Brno plánuje zřídit útočiště pro bezdomovce. Dům by měl být v Husovicích na Mostecké ulici

Pro ty nejtěžší případy, se kterými je možné se mezi lidmi bez domova setkat, plánují brněnští radní zřídit útočiště. Vedení města chce zrekonstruovat dům v Husovicích, který by nabídl zařízení s patnácti lůžky. Náklady by se měly pohybovat kolem čtyřiceti milionů korun.

Zařízení by mělo sloužit pro nejzávažnější případy lidí bez domova. Často se totiž jedná o osoby duševně či jinak nemocné nebo těžce závislé, které nejsou schopny samy vyhledat pomoc, kterou jim jinak organizace nabízejí. Podle Matěje Hollana, náměstka primátora, mají tito lidé pouze dvě možnosti, využít služeb chystaného útočiště či zemřít na ulici.

Nové zařízení by mělo být v provozu během dvou až tří let. Celý den v něm bude bezdomovcům poskytovaná zdravotní i sociální péče, k dispozici bude i výtah, jídelna či rehabilitační místnost. Záměr chtějí politici financovat ze zdrojů z Evropské unie.

Od nového útočiště si vedení města slibuje nejen zlepšení situace lidí bez domova, ale rovněž zvýšení bezpečnosti v brněnských ulicích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře