Reklama
reklama

Brno plánuje zřídit útočiště pro bezdomovce. Dům by měl být v Husovicích na Mostecké ulici

Pro ty nejtěžší případy, se kterými je možné se mezi lidmi bez domova setkat, plánují brněnští radní zřídit útočiště. Vedení města chce zrekonstruovat dům v Husovicích, který by nabídl zařízení s patnácti lůžky. Náklady by se měly pohybovat kolem čtyřiceti milionů korun.

Zařízení by mělo sloužit pro nejzávažnější případy lidí bez domova. Často se totiž jedná o osoby duševně či jinak nemocné nebo těžce závislé, které nejsou schopny samy vyhledat pomoc, kterou jim jinak organizace nabízejí. Podle Matěje Hollana, náměstka primátora, mají tito lidé pouze dvě možnosti, využít služeb chystaného útočiště či zemřít na ulici.

Nové zařízení by mělo být v provozu během dvou až tří let. Celý den v něm bude bezdomovcům poskytovaná zdravotní i sociální péče, k dispozici bude i výtah, jídelna či rehabilitační místnost. Záměr chtějí politici financovat ze zdrojů z Evropské unie.

Od nového útočiště si vedení města slibuje nejen zlepšení situace lidí bez domova, ale rovněž zvýšení bezpečnosti v brněnských ulicích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře