Reklama
reklama

Brno plánuje zřídit útočiště pro bezdomovce. Dům by měl být v Husovicích na Mostecké ulici

Pro ty nejtěžší případy, se kterými je možné se mezi lidmi bez domova setkat, plánují brněnští radní zřídit útočiště. Vedení města chce zrekonstruovat dům v Husovicích, který by nabídl zařízení s patnácti lůžky. Náklady by se měly pohybovat kolem čtyřiceti milionů korun.

Zařízení by mělo sloužit pro nejzávažnější případy lidí bez domova. Často se totiž jedná o osoby duševně či jinak nemocné nebo těžce závislé, které nejsou schopny samy vyhledat pomoc, kterou jim jinak organizace nabízejí. Podle Matěje Hollana, náměstka primátora, mají tito lidé pouze dvě možnosti, využít služeb chystaného útočiště či zemřít na ulici.

Nové zařízení by mělo být v provozu během dvou až tří let. Celý den v něm bude bezdomovcům poskytovaná zdravotní i sociální péče, k dispozici bude i výtah, jídelna či rehabilitační místnost. Záměr chtějí politici financovat ze zdrojů z Evropské unie.

Od nového útočiště si vedení města slibuje nejen zlepšení situace lidí bez domova, ale rovněž zvýšení bezpečnosti v brněnských ulicích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře