Reklama
reklama

Brněnští strážníci se připravují na dopravní potíže při festivalu zábavy Ignis Brunensis

Přehlídka ohňostrojů i všechny další akce festivalu Brno – město uprostřed Evropy přivedou do ulic kromě zástupů diváků také stovky strážníků. Chybět nebudou u divadelních představení, dětských dnů ani u Pouti smíření.

Městská policie rozmístí hlídky při festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis především na vytížené křižovatky, podél silnic, do blízkosti odstavných parkovišť i odpočinkových ploch. Přímo na vodní hladině budou působit dva čluny s hlídkami poříční jednotky, strážníci se rozmístí rovněž podél břehů.

Příjezdy a odjezdy vozidel u Brněnské přehrady tradičně koordinují strážníci dopravní jednotky. Řidiče navádějí k parkovacím místům a v rámci svých možností a kapacit dohlížejí na již stojící auta, aby zamezili případným pokusům o vloupání.

Pro obyvatele a návštěvníky Bystrce je ohňostrojná přehlídka předzvěstí dopravního kolapsu. Doplatit na něj mohou nejen místní, ale také ti, kdo na festival vyrazí na poslední chvíli. Nápor diváků obvykle opozdilce uvězní v dopravní koloně. Strážníci jako nejrychlejší a nejspolehlivější volbu doporučují městskou hromadnou dopravu, kterou každoročně dopravní podnik pružně posiluje podle aktuální potřeby. I při volbě MHD je optimální vyrazit alespoň v mírném předstihu, aby návštěvníci kvůli přeplněným vozidlům nepromeškali začátek představení.

Strážníci si budou všímat také dodržování tržního řádu. V minulosti ho někteří stánkaři i provozovatelé atrakcí opakovaně porušovali, například nedodržením otevírací doby nebo dokonce chybějícím povolením k provozu.

Pro ty, kdo do okolí přehrady zamíří vlastním vozidlem, jsou připraveny parkovací kapacity:

 na Staré dálnici (cca 1200 parkovacích míst)

 v ulici Páteřní

 před ZŠ Vejrostova

 u obce Rozdrojovice (při příjezdu od Kuřimi)

Městská policie Brno dává na oficiálním webu Starobrno Ignis Brunensis k dispozici desatero pro přepravu na Brněnskou přehradu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře