Reklama
reklama

Brněnští strážníci se připravují na dopravní potíže při festivalu zábavy Ignis Brunensis

Přehlídka ohňostrojů i všechny další akce festivalu Brno – město uprostřed Evropy přivedou do ulic kromě zástupů diváků také stovky strážníků. Chybět nebudou u divadelních představení, dětských dnů ani u Pouti smíření.

Městská policie rozmístí hlídky při festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis především na vytížené křižovatky, podél silnic, do blízkosti odstavných parkovišť i odpočinkových ploch. Přímo na vodní hladině budou působit dva čluny s hlídkami poříční jednotky, strážníci se rozmístí rovněž podél břehů.

Příjezdy a odjezdy vozidel u Brněnské přehrady tradičně koordinují strážníci dopravní jednotky. Řidiče navádějí k parkovacím místům a v rámci svých možností a kapacit dohlížejí na již stojící auta, aby zamezili případným pokusům o vloupání.

Pro obyvatele a návštěvníky Bystrce je ohňostrojná přehlídka předzvěstí dopravního kolapsu. Doplatit na něj mohou nejen místní, ale také ti, kdo na festival vyrazí na poslední chvíli. Nápor diváků obvykle opozdilce uvězní v dopravní koloně. Strážníci jako nejrychlejší a nejspolehlivější volbu doporučují městskou hromadnou dopravu, kterou každoročně dopravní podnik pružně posiluje podle aktuální potřeby. I při volbě MHD je optimální vyrazit alespoň v mírném předstihu, aby návštěvníci kvůli přeplněným vozidlům nepromeškali začátek představení.

Strážníci si budou všímat také dodržování tržního řádu. V minulosti ho někteří stánkaři i provozovatelé atrakcí opakovaně porušovali, například nedodržením otevírací doby nebo dokonce chybějícím povolením k provozu.

Pro ty, kdo do okolí přehrady zamíří vlastním vozidlem, jsou připraveny parkovací kapacity:

 na Staré dálnici (cca 1200 parkovacích míst)

 v ulici Páteřní

 před ZŠ Vejrostova

 u obce Rozdrojovice (při příjezdu od Kuřimi)

Městská policie Brno dává na oficiálním webu Starobrno Ignis Brunensis k dispozici desatero pro přepravu na Brněnskou přehradu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře