Reklama
reklama

Brněnským letištěm prošlo v loňském roce méně cestujících

Asi třicet tisíc startů a přistání zaznamenalo v loňském roce brněnské letiště. Vyplývá to ze stastistik, které zveřejnil státní podnik Řízení letového provozu.

Brno - Na brněnském letišti bylo v roce 2013 o něco klidněji než v roce předcházejícím. Letiště evidovalo 30 795 pohybů, tedy startů a přistání. "To představuje meziroční pokles asi o osm procent," uvedl mluvčí Řízení letového provozu Richard Klíma. Nižší počet příletů a odletů se projevuje i na počtu odbavených pasažérů, tato čísla však Řízení letového provozu neeviduje. Pokles zaznamenalo i letiště v Ostravě, zatímco v Karlových Varech provoz naopak zhoustl. "Vývoj dynamiky provozu na letištích se však v jednotlivých měsících výrazně lišil a byl ovlivněn především charterovým provozem v období vrcholící turistické sezóny," dodal Klíma.

Cestující z regionu využívají pro cestování pravidelnými linkami Vídeň a Bratislavu, protože spojení do klíčových evropských metropolí, jako jsou Paříž, Frankfurt nebo Mnichov, Brno nenabízí, přestože letiště a Jihomoravský kraj průběžně o nových celoročních linkách vyjednávají. "Paříž nebo Madrid by určitě byly super. Mám spoustu přátel, kteří mají blízko ke Španělsku, odkud také cestují dále do Jižní Ameriky. Určitě by se postupem času tyto linky obsadily," myslí si překladatelka z Brna Simona Hamplová. Pro srovnání, zmíněných třicet tisíc pohybů, na které brněnské letiště potřebuje celý rok, zaznamenalo mezinárodní letiště v Dubaji jen během listopadu loňského roku.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře