Reklama
reklama

Brněnským letištěm prošlo v loňském roce méně cestujících

Asi třicet tisíc startů a přistání zaznamenalo v loňském roce brněnské letiště. Vyplývá to ze stastistik, které zveřejnil státní podnik Řízení letového provozu.

Brno - Na brněnském letišti bylo v roce 2013 o něco klidněji než v roce předcházejícím. Letiště evidovalo 30 795 pohybů, tedy startů a přistání. "To představuje meziroční pokles asi o osm procent," uvedl mluvčí Řízení letového provozu Richard Klíma. Nižší počet příletů a odletů se projevuje i na počtu odbavených pasažérů, tato čísla však Řízení letového provozu neeviduje. Pokles zaznamenalo i letiště v Ostravě, zatímco v Karlových Varech provoz naopak zhoustl. "Vývoj dynamiky provozu na letištích se však v jednotlivých měsících výrazně lišil a byl ovlivněn především charterovým provozem v období vrcholící turistické sezóny," dodal Klíma.

Cestující z regionu využívají pro cestování pravidelnými linkami Vídeň a Bratislavu, protože spojení do klíčových evropských metropolí, jako jsou Paříž, Frankfurt nebo Mnichov, Brno nenabízí, přestože letiště a Jihomoravský kraj průběžně o nových celoročních linkách vyjednávají. "Paříž nebo Madrid by určitě byly super. Mám spoustu přátel, kteří mají blízko ke Španělsku, odkud také cestují dále do Jižní Ameriky. Určitě by se postupem času tyto linky obsadily," myslí si překladatelka z Brna Simona Hamplová. Pro srovnání, zmíněných třicet tisíc pohybů, na které brněnské letiště potřebuje celý rok, zaznamenalo mezinárodní letiště v Dubaji jen během listopadu loňského roku.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře