Reklama
reklama

Brněnský útulek kvůli rekonstrukci omezí na měsíc příjem koček

Pouze zraněné opuštěné kočky bude moci přibližně po dobu následujícího měsíce přijímat útulek Městské policie Brno. V tomto týdnu tam začínají stavební práce, které povedou ke zvýšení komfortu zvířat i lepším manipulačním možnostem personálu. 

Odstraněním několika stavebních příček v kočičích pavilonech se jejich prostory sjednotí a propojí. Zvířata tedy získají výrazně větší možnost pohybu a rozšířený výběh se znatelně prosvětlí. Zásadní zlepšení znamenají úpravy pro zaměstnance útulku. Vzdušnější místnosti jim usnadní práci s rozměrnými kotci a dalším vybavením.

Během přestavby najdou kočky útočiště postupně v různých místech útulku. Personál je přemístí tak, aby byl vždy minimálně jeden pavilon volný pro provádění prací. Tím se přechodně výrazně sníží kapacita útulku pro umístění koček, zejména pak karanténa.

Ukončení přestavby je naplánované na 15. duben tohoto roku. Do té doby může útulek přijímat pouze opuštěné poraněné kočky, jejichž stav vyžaduje akutní veterinární péči. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře