Reklama
reklama

Brněnský útulek kvůli rekonstrukci omezí na měsíc příjem koček

Pouze zraněné opuštěné kočky bude moci přibližně po dobu následujícího měsíce přijímat útulek Městské policie Brno. V tomto týdnu tam začínají stavební práce, které povedou ke zvýšení komfortu zvířat i lepším manipulačním možnostem personálu. 

Odstraněním několika stavebních příček v kočičích pavilonech se jejich prostory sjednotí a propojí. Zvířata tedy získají výrazně větší možnost pohybu a rozšířený výběh se znatelně prosvětlí. Zásadní zlepšení znamenají úpravy pro zaměstnance útulku. Vzdušnější místnosti jim usnadní práci s rozměrnými kotci a dalším vybavením.

Během přestavby najdou kočky útočiště postupně v různých místech útulku. Personál je přemístí tak, aby byl vždy minimálně jeden pavilon volný pro provádění prací. Tím se přechodně výrazně sníží kapacita útulku pro umístění koček, zejména pak karanténa.

Ukončení přestavby je naplánované na 15. duben tohoto roku. Do té doby může útulek přijímat pouze opuštěné poraněné kočky, jejichž stav vyžaduje akutní veterinární péči. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře