Reklama
reklama

Brněnský sport čekají snad lepší časy

Slavné a úspěšné sportovní kluby a jejich hvězdné výsledky. Zvučná jména. Takové pocity v dobách minulých budilo spojení Brna a sportu. V posledních letech to však již ani zdaleka neplatí. Zvučná jména chybí a klubům se již zdaleka tak nedaří. Celkově se sport výrazně ztratil ze zřetele a priority byly přiřazeny jinam.

Například v loňském roce získal sport nižší podporu města z dotací než kultura. Nejvýraznější sportovní akci za poslední dobu, kterou zaregistrovali snad všichni Brňané a všimli si jí i mnohem dál, například i v anglickém tisku, měl téměř před dvěma lety na svědomí bývalý brněnský fotbalista Petr Švancara. Ten se tehdy rozhodl využít neutěšenou situaci a hlad Brňanů po obnovení zašlé sportovní slávy pro vlastní exhibici a revitalizaci chátrajícího stadionu za Lužánkami.

Zároveň chybí sportoviště, bazény a hřiště, a to nejen pro sportovce, ale i pro širokou veřejnost. Zdá se však, že se radní rozhodli věc částečně řešit. V letošním roce a počátkem toho příštího chystají novinky pro profesionály i občany.

Potřeby plavců, kteří nemají kvůli nedostatku krytých bazénů kde trénovat, by mělo vyřešit nové wellness centrum, které rozšíří plavecký areál za Lužánkami. Zároveň bude podle plánu sloužit i široké veřejnosti jako odpočinková zóna. Vznikat by mělo již během letošního roku a dokončení je plánováno na rok 2019. Projekt město vyjde na 19 milionů korun. Zdá se, že se na lepší časy mohou těšit i příznivci brněnské atletiky. Ta dlouhodobě strádala, protože atleti v jihomoravské metropoli neměli v případě špatného počasí kde trénovat. „Situace brněnské atletiky je dlouhodobě neutěšená. Klubům chybí zázemí především pro přípravu v zimních měsících,“ potvrdil náměstek primátora Richard Mrzek.

Nová atletická hala má vzniknout v bohunickém kampusu. V polovině letošního ledna radní schválili směnu pozemků v celkové hodnotě 81 milionů korun, která její stavbu umožní. Celý investiční záměr vyjde město zhruba na půl miliardy korun. Pokud zastupitelstvo zmíněnou směnu pozemků schválí a podaří se získat všechna povolení, stavět by se mohlo začít již počátkem roku 2018. Lehkoatletická hala bude koncipovaná jako třípodlažní objekt, do které se vejde až 2000 diváků. Umístěn v ní bude běžecký ovál a stejně tak i sektory pro technické disciplíny.

Autor: 
admin
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře