Reklama
reklama

Brněnský sport čekají snad lepší časy

Slavné a úspěšné sportovní kluby a jejich hvězdné výsledky. Zvučná jména. Takové pocity v dobách minulých budilo spojení Brna a sportu. V posledních letech to však již ani zdaleka neplatí. Zvučná jména chybí a klubům se již zdaleka tak nedaří. Celkově se sport výrazně ztratil ze zřetele a priority byly přiřazeny jinam.

Například v loňském roce získal sport nižší podporu města z dotací než kultura. Nejvýraznější sportovní akci za poslední dobu, kterou zaregistrovali snad všichni Brňané a všimli si jí i mnohem dál, například i v anglickém tisku, měl téměř před dvěma lety na svědomí bývalý brněnský fotbalista Petr Švancara. Ten se tehdy rozhodl využít neutěšenou situaci a hlad Brňanů po obnovení zašlé sportovní slávy pro vlastní exhibici a revitalizaci chátrajícího stadionu za Lužánkami.

Zároveň chybí sportoviště, bazény a hřiště, a to nejen pro sportovce, ale i pro širokou veřejnost. Zdá se však, že se radní rozhodli věc částečně řešit. V letošním roce a počátkem toho příštího chystají novinky pro profesionály i občany.

Potřeby plavců, kteří nemají kvůli nedostatku krytých bazénů kde trénovat, by mělo vyřešit nové wellness centrum, které rozšíří plavecký areál za Lužánkami. Zároveň bude podle plánu sloužit i široké veřejnosti jako odpočinková zóna. Vznikat by mělo již během letošního roku a dokončení je plánováno na rok 2019. Projekt město vyjde na 19 milionů korun. Zdá se, že se na lepší časy mohou těšit i příznivci brněnské atletiky. Ta dlouhodobě strádala, protože atleti v jihomoravské metropoli neměli v případě špatného počasí kde trénovat. „Situace brněnské atletiky je dlouhodobě neutěšená. Klubům chybí zázemí především pro přípravu v zimních měsících,“ potvrdil náměstek primátora Richard Mrzek.

Nová atletická hala má vzniknout v bohunickém kampusu. V polovině letošního ledna radní schválili směnu pozemků v celkové hodnotě 81 milionů korun, která její stavbu umožní. Celý investiční záměr vyjde město zhruba na půl miliardy korun. Pokud zastupitelstvo zmíněnou směnu pozemků schválí a podaří se získat všechna povolení, stavět by se mohlo začít již počátkem roku 2018. Lehkoatletická hala bude koncipovaná jako třípodlažní objekt, do které se vejde až 2000 diváků. Umístěn v ní bude běžecký ovál a stejně tak i sektory pro technické disciplíny.

Autor: 
admin
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře