Reklama
reklama

Brněnský bojovník MMA se léčí ve fakultní nemocnici

Ve Fakultní nemocnici Brno na Ortopedické klinice se léčí se svým zraněním bojový zápasník Jiří Denisa Procházka z brněnského týmu Jetsaam Gym.  

Jedná se o sportovce, který se specializuje na bojové umění MMA. Ale nejen to. On a celý tým Jetsaam Gym  se podílí na pomoci pro Kliniku dětské neurologie v Dětské nemocnici, kterou podporují jak finančně, tak sem pravidelně donášejí hračky a navštěvují dětské pacienty. Také proto jsme s Jiřím Denisou Procházkou udělali krátký rozhovor.

 S jakým zraněním se zde léčíte?

Mám prasklý křížový vaz na koleni, kde mi lékaři udělali plastiku a nyní probíhá rekonvalescence. Během jednoho zápasu jsem udělal špatný kop a došlo k natržení vaziva a celého svalu. Ale bylo vítězství.

Jak dlouho bude probíhat rekonvalescence?

Minimálně šest týdnů na nohu nesmím šlápnout a potom začnu postupně s rehabilitací. Celkově jde o zhruba šest měsíců, kdy nebudu moci aktivně sportovat. Nicméně nebudu rozhodně zahálet. Jakmile mi to jen trochu můj stav dovolí, zkusím pomalou jízdu na kole, jak se znám, tak nevynechám posilovnu, aspoň vršek začnu opět zpevňovat, abych byl fit.

 Jak jste spokojený s péčí ve FN Brno?

Musím říci, že oproti světovému zdravotnictví je tady péče více než kvalitní. Lékaři a zdravotní personál ví, co dělá a péče tady u vás je naprosto bez problémů.  Jsem spokojen.  Lékař MUDr. Marek Rouchal z Ortopedické kliniky, který mě operoval, mě pravidelně navštěvuje a já postupně vím, jak se mám ke svému zranění chovat tak, abych byl opět brzo zpátky.

Jak jste spokojený s nemocniční  stravou?

Nemám s ní žádný problém. Jídla jsou dobrá, například cizrnový guláš byl vynikající. Jinak mi občas moji přátelé dojdou něco koupit navíc, ale to je asi u každého stejné.

Jak jste se dostal k pomoci dětským pacientům na Klinice dětské neurologie?

Tak to je práce celého našeho týmu Jetsaam Gym. V rámci galavečerů pro děti vybíráme finanční prostředky a musím říci, když vidím, co je za ně pořízeno, pak je tato činnost parádní. Jde prostě o děti.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře