Reklama
reklama

Brněnský bojovník MMA se léčí ve fakultní nemocnici

Ve Fakultní nemocnici Brno na Ortopedické klinice se léčí se svým zraněním bojový zápasník Jiří Denisa Procházka z brněnského týmu Jetsaam Gym.  

Jedná se o sportovce, který se specializuje na bojové umění MMA. Ale nejen to. On a celý tým Jetsaam Gym  se podílí na pomoci pro Kliniku dětské neurologie v Dětské nemocnici, kterou podporují jak finančně, tak sem pravidelně donášejí hračky a navštěvují dětské pacienty. Také proto jsme s Jiřím Denisou Procházkou udělali krátký rozhovor.

 S jakým zraněním se zde léčíte?

Mám prasklý křížový vaz na koleni, kde mi lékaři udělali plastiku a nyní probíhá rekonvalescence. Během jednoho zápasu jsem udělal špatný kop a došlo k natržení vaziva a celého svalu. Ale bylo vítězství.

Jak dlouho bude probíhat rekonvalescence?

Minimálně šest týdnů na nohu nesmím šlápnout a potom začnu postupně s rehabilitací. Celkově jde o zhruba šest měsíců, kdy nebudu moci aktivně sportovat. Nicméně nebudu rozhodně zahálet. Jakmile mi to jen trochu můj stav dovolí, zkusím pomalou jízdu na kole, jak se znám, tak nevynechám posilovnu, aspoň vršek začnu opět zpevňovat, abych byl fit.

 Jak jste spokojený s péčí ve FN Brno?

Musím říci, že oproti světovému zdravotnictví je tady péče více než kvalitní. Lékaři a zdravotní personál ví, co dělá a péče tady u vás je naprosto bez problémů.  Jsem spokojen.  Lékař MUDr. Marek Rouchal z Ortopedické kliniky, který mě operoval, mě pravidelně navštěvuje a já postupně vím, jak se mám ke svému zranění chovat tak, abych byl opět brzo zpátky.

Jak jste spokojený s nemocniční  stravou?

Nemám s ní žádný problém. Jídla jsou dobrá, například cizrnový guláš byl vynikající. Jinak mi občas moji přátelé dojdou něco koupit navíc, ale to je asi u každého stejné.

Jak jste se dostal k pomoci dětským pacientům na Klinice dětské neurologie?

Tak to je práce celého našeho týmu Jetsaam Gym. V rámci galavečerů pro děti vybíráme finanční prostředky a musím říci, když vidím, co je za ně pořízeno, pak je tato činnost parádní. Jde prostě o děti.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Češi mají stále zájem o hypotéky, přestože úroky letí neustále vzhůru. Ve třetím měsíci letošního roku dosáhla průměrná úroková sazba na 1,95 %.
25.05.2017 - 08:08
Hravost i dramatičnost, intimita a monumentalita – přirozené mísení všech těchto poloh se objevuje v dílech výtvarnice Adély Olivy, jejíž výstavu Mezisvěty bude v nejbližších dnech hostit Divadlo...
25.05.2017 - 07:10
Už na dnešní večer plánují energetici ukončení odstávky a obnovení výroby elektrické energie z prvního reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Připojení prvního generátoru je plánováno na...
24.05.2017 - 14:45
Křižovatku Karlovy a Provazníkovy ulice čekají v létě stavební práce, jde o přípravu na stavbu velkého městského okruhu. Brňané se tedy musejí připravit na další omezení provozu.
24.05.2017 - 11:40
Vlastním očím nechtěli věřit královopolští policisté, kteří v pátek dopoledne měřili rychlost v Žilkově ulici.
24.05.2017 - 10:28
Předposlední premiérou Divadla Bolka Polívky v letošní sezóně bude Hrůza v Brně, kterou napsal a režíroval Arnošt Goldflam. Bizarní černá groteska bude mít premiéru 26. května a zavede diváky spolu s...
24.05.2017 - 07:22
Komentáře