Reklama
reklama

Brněnské Vánoce na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí pokračují

Program letošních Brněnských Vánoc nadále pokračuje zajímavým programem na obou brněnských náměstích v centru. Všichni návštěvníci se můžou těšit na pravidelný program zimního kina, děti jistě neopomenou navštívit Vánoční dílnu ve skleněném city modulu na náměstí Svobody a dospělí  si zajisté vyberou z  široké nabídky  teplých alkoholických i nealkoholickcýh nápojů.

Tipy na pokračující program Brněnských Vánoc:

Úterý:

Od 11.30 do 13.30 se bude na náměstí Svobody rozlévat charitativní polévka. Návštěvníci za ni mohou vložit do kasičky jakýkoliv obnos. Charitní projekt podpoří Záchrannou stanici pro dravé ptáky Rajhrad, chovatelé za vybrané peníze koupí krmení pro zvířata.

V 15 hodin předvedou studenti SŠPOS Charbulova Brno na náměstí Svobody tradiční zabíjačku a zimní kino bude v 18.30 hodin promítat krátké filmy z festivalu Brněnská 16.

Středa:

V 18 hodin čeká návštěvníky koncert skupiny SKETY, která je fenoménem domácí a capella scény. Přesvědčí dokonalým řemeslem, invencí i showmanstvím.

Čtvrtek:

V jednom ze skleněných city modulů před Starou radnicí v rámci December Design Days od 8. do 15. prosince představí a nabídnou ke koupi své výrobky tvůrci, jež navrhují módní doplňky, šperky, módu, porcelán či tvoří své vlastní umění. Pro návštěvníky jsou vybrány pouze designově propracované originální dárky s puncem kvality. Takže: pokud máte zájem o originální vánoční dárky, určitě ze svých toulek adventním Brnem nevynechejte Radnickou ulici.

Pátek:

STANLEY´S DIXIE STREET BAND, pětičlenná dixielandová kapela, která vystupuje v klasickém retro dixie oblečení s buřinkami „a la 20. léta“ zpříjemní od 18 hodin páteční večer na náměstí Svobody.

Sobota:

V 10 a ve 14 hodin opět vyjíždí z náměstí Svobody do ulic adventní minibus. Návštěvníci mohou vidět Brno a jeho památky z pohodlí sedačky ve vyhřátém minibusu, na trase je doprovodí průvodce, pro cizince jsou připraveny audioquidy s nahrávkou v angličtině a němčině.

Do ulic Brna vyjde v 16 hodin další průvodce - Martin Koplík. Toulky adventním Brnem začínají před Starou radnicí v Brně. Trasa procházky i samotný výklad je přizpůsoben i rodinám s dětmi.

V Křišťálovém sále Staré radnice se od 13 do 17 hodin konají Vánoční tvořivé dílny pro děti.

Ve Freskovém sále Staré radnice se členy sboru koledníků mohou stát děti v rámci dvou hudebních workshopů. Ty začínají ve 14 a v 15 hodin. Dozví se, kde se vlastně vzala koleda Tichá noc a další koledy, popovídají o koledách od středověku do dnešních dnů. A když se podaří dětský sbor sestavit a naučit koledy, zanotují děti písničku i na nádvoří Staré radnice.

Neděle:

Na náměstí Svobody zahraje v 16 hodin velký big bandový orchestr BIG BAND MR SWING BRNO.

V 17:30 bude promítán na plátně u pódia v přímém přenosu třetí adventní koncert České televize, spojený s tradiční předvánoční sbírkou.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Češi mají stále zájem o hypotéky, přestože úroky letí neustále vzhůru. Ve třetím měsíci letošního roku dosáhla průměrná úroková sazba na 1,95 %.
25.05.2017 - 08:08
Hravost i dramatičnost, intimita a monumentalita – přirozené mísení všech těchto poloh se objevuje v dílech výtvarnice Adély Olivy, jejíž výstavu Mezisvěty bude v nejbližších dnech hostit Divadlo...
25.05.2017 - 07:10
Už na dnešní večer plánují energetici ukončení odstávky a obnovení výroby elektrické energie z prvního reaktorového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Připojení prvního generátoru je plánováno na...
24.05.2017 - 14:45
Křižovatku Karlovy a Provazníkovy ulice čekají v létě stavební práce, jde o přípravu na stavbu velkého městského okruhu. Brňané se tedy musejí připravit na další omezení provozu.
24.05.2017 - 11:40
Vlastním očím nechtěli věřit královopolští policisté, kteří v pátek dopoledne měřili rychlost v Žilkově ulici.
24.05.2017 - 10:28
Předposlední premiérou Divadla Bolka Polívky v letošní sezóně bude Hrůza v Brně, kterou napsal a režíroval Arnošt Goldflam. Bizarní černá groteska bude mít premiéru 26. května a zavede diváky spolu s...
24.05.2017 - 07:22
Komentáře