Reklama
reklama

Brněnské Vánoce na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí pokračují

Program letošních Brněnských Vánoc nadále pokračuje zajímavým programem na obou brněnských náměstích v centru. Všichni návštěvníci se můžou těšit na pravidelný program zimního kina, děti jistě neopomenou navštívit Vánoční dílnu ve skleněném city modulu na náměstí Svobody a dospělí  si zajisté vyberou z  široké nabídky  teplých alkoholických i nealkoholickcýh nápojů.

Tipy na pokračující program Brněnských Vánoc:

Úterý:

Od 11.30 do 13.30 se bude na náměstí Svobody rozlévat charitativní polévka. Návštěvníci za ni mohou vložit do kasičky jakýkoliv obnos. Charitní projekt podpoří Záchrannou stanici pro dravé ptáky Rajhrad, chovatelé za vybrané peníze koupí krmení pro zvířata.

V 15 hodin předvedou studenti SŠPOS Charbulova Brno na náměstí Svobody tradiční zabíjačku a zimní kino bude v 18.30 hodin promítat krátké filmy z festivalu Brněnská 16.

Středa:

V 18 hodin čeká návštěvníky koncert skupiny SKETY, která je fenoménem domácí a capella scény. Přesvědčí dokonalým řemeslem, invencí i showmanstvím.

Čtvrtek:

V jednom ze skleněných city modulů před Starou radnicí v rámci December Design Days od 8. do 15. prosince představí a nabídnou ke koupi své výrobky tvůrci, jež navrhují módní doplňky, šperky, módu, porcelán či tvoří své vlastní umění. Pro návštěvníky jsou vybrány pouze designově propracované originální dárky s puncem kvality. Takže: pokud máte zájem o originální vánoční dárky, určitě ze svých toulek adventním Brnem nevynechejte Radnickou ulici.

Pátek:

STANLEY´S DIXIE STREET BAND, pětičlenná dixielandová kapela, která vystupuje v klasickém retro dixie oblečení s buřinkami „a la 20. léta“ zpříjemní od 18 hodin páteční večer na náměstí Svobody.

Sobota:

V 10 a ve 14 hodin opět vyjíždí z náměstí Svobody do ulic adventní minibus. Návštěvníci mohou vidět Brno a jeho památky z pohodlí sedačky ve vyhřátém minibusu, na trase je doprovodí průvodce, pro cizince jsou připraveny audioquidy s nahrávkou v angličtině a němčině.

Do ulic Brna vyjde v 16 hodin další průvodce - Martin Koplík. Toulky adventním Brnem začínají před Starou radnicí v Brně. Trasa procházky i samotný výklad je přizpůsoben i rodinám s dětmi.

V Křišťálovém sále Staré radnice se od 13 do 17 hodin konají Vánoční tvořivé dílny pro děti.

Ve Freskovém sále Staré radnice se členy sboru koledníků mohou stát děti v rámci dvou hudebních workshopů. Ty začínají ve 14 a v 15 hodin. Dozví se, kde se vlastně vzala koleda Tichá noc a další koledy, popovídají o koledách od středověku do dnešních dnů. A když se podaří dětský sbor sestavit a naučit koledy, zanotují děti písničku i na nádvoří Staré radnice.

Neděle:

Na náměstí Svobody zahraje v 16 hodin velký big bandový orchestr BIG BAND MR SWING BRNO.

V 17:30 bude promítán na plátně u pódia v přímém přenosu třetí adventní koncert České televize, spojený s tradiční předvánoční sbírkou.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Vizualizace Foto: MČ Brno-střed
Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistické soutěže s názvem Park Rooseveltova v Brně. Porotu nejvíce zaujal návrh architekta Jiřího Vokřála a jeho...
20.03.2018 - 11:59
Bezbariérových míst v Brně pomalu ale jistě přibývá. Částečně zásluhou akčního plánu, který od Brňanů sbírá návrhy k bezbariérovým úpravám. Rovněž díky těmto podnětům letos bariéry zmizí z tramvajové...
20.03.2018 - 08:00
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Komentáře