Reklama
reklama

Brněnské Vánoce na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí pokračují

Program letošních Brněnských Vánoc nadále pokračuje zajímavým programem na obou brněnských náměstích v centru. Všichni návštěvníci se můžou těšit na pravidelný program zimního kina, děti jistě neopomenou navštívit Vánoční dílnu ve skleněném city modulu na náměstí Svobody a dospělí  si zajisté vyberou z  široké nabídky  teplých alkoholických i nealkoholickcýh nápojů.

Tipy na pokračující program Brněnských Vánoc:

Úterý:

Od 11.30 do 13.30 se bude na náměstí Svobody rozlévat charitativní polévka. Návštěvníci za ni mohou vložit do kasičky jakýkoliv obnos. Charitní projekt podpoří Záchrannou stanici pro dravé ptáky Rajhrad, chovatelé za vybrané peníze koupí krmení pro zvířata.

V 15 hodin předvedou studenti SŠPOS Charbulova Brno na náměstí Svobody tradiční zabíjačku a zimní kino bude v 18.30 hodin promítat krátké filmy z festivalu Brněnská 16.

Středa:

V 18 hodin čeká návštěvníky koncert skupiny SKETY, která je fenoménem domácí a capella scény. Přesvědčí dokonalým řemeslem, invencí i showmanstvím.

Čtvrtek:

V jednom ze skleněných city modulů před Starou radnicí v rámci December Design Days od 8. do 15. prosince představí a nabídnou ke koupi své výrobky tvůrci, jež navrhují módní doplňky, šperky, módu, porcelán či tvoří své vlastní umění. Pro návštěvníky jsou vybrány pouze designově propracované originální dárky s puncem kvality. Takže: pokud máte zájem o originální vánoční dárky, určitě ze svých toulek adventním Brnem nevynechejte Radnickou ulici.

Pátek:

STANLEY´S DIXIE STREET BAND, pětičlenná dixielandová kapela, která vystupuje v klasickém retro dixie oblečení s buřinkami „a la 20. léta“ zpříjemní od 18 hodin páteční večer na náměstí Svobody.

Sobota:

V 10 a ve 14 hodin opět vyjíždí z náměstí Svobody do ulic adventní minibus. Návštěvníci mohou vidět Brno a jeho památky z pohodlí sedačky ve vyhřátém minibusu, na trase je doprovodí průvodce, pro cizince jsou připraveny audioquidy s nahrávkou v angličtině a němčině.

Do ulic Brna vyjde v 16 hodin další průvodce - Martin Koplík. Toulky adventním Brnem začínají před Starou radnicí v Brně. Trasa procházky i samotný výklad je přizpůsoben i rodinám s dětmi.

V Křišťálovém sále Staré radnice se od 13 do 17 hodin konají Vánoční tvořivé dílny pro děti.

Ve Freskovém sále Staré radnice se členy sboru koledníků mohou stát děti v rámci dvou hudebních workshopů. Ty začínají ve 14 a v 15 hodin. Dozví se, kde se vlastně vzala koleda Tichá noc a další koledy, popovídají o koledách od středověku do dnešních dnů. A když se podaří dětský sbor sestavit a naučit koledy, zanotují děti písničku i na nádvoří Staré radnice.

Neděle:

Na náměstí Svobody zahraje v 16 hodin velký big bandový orchestr BIG BAND MR SWING BRNO.

V 17:30 bude promítán na plátně u pódia v přímém přenosu třetí adventní koncert České televize, spojený s tradiční předvánoční sbírkou.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře