Reklama
reklama

Brněnské Vánoce 2014 slavily úspěch. Přivítaly půl milionu návštěvníků.

Akci Brněnské Vánoce 2014 pořádalo Turistické informační centrum města Brna již šestým rokem. Letos opět slavila velký úspěch - adventní čas si zpříjemnilo celkem půl milionu lidí.

Brněnské Vánoce 2014 byly štědré a bohaté nejen pro návštěvníky vánočních trhů na náměstí Svobody, kteří si od 28. listopadu do 29. prosince mohli každý den vychutnat bohatý kulturní program na pódiu, ale i pro ty, kteří ve stáncích na trzích prodávali své zboží nebo občerstvení. I samotní „stánkaři“ byli štědří směrem k potřebným, například majitel jedné z atrakcí – vánoční expres – věnoval do sbírky Českého červeného kříže pod vánočním stromem 31 500 korun.

Náměstím Svobody v době adventu prošlo denně 20 tisíc lidí. Návštěvnost vánočních trhů byla tedy vysoká, vyšší, než v předchozích letech. Náměstí bylo epicentrem vánočních oslav v Brně a několikrát bylo zcela zaplněno. Například při zahájení trhů a rozsvícení stromu, 13. prosince při návštěvě dánského velvyslance Christiana Hoppe v Brně, který připomenul 90. let od rozsvícení Těsnohlídkova stromu v Brně a zároveň pokřtil almanach vydaný k tomuto výročí nebo 21. prosince při koncertu filharmonie a České mši vánoční J. J. Ryby.

Za 32 dní se na pódiu vystřídalo 20 hudebních skupin, orchestrů a uskupení, 12 divadelních souborů a 14 tanečních souborů. V programu vystoupili předškoláci a žáci z 30 brněnských mateřských a základních škol. Na plátně vedle pódia se v zimním kině promítlo 26 filmů. Celý program připravili i letos lidé z programového oddělení Turistického informačního centra, kteří se doslova na jeden celý měsíc přestěhovali do karavanu na náměstí Svobody.

Náměstí Svobody ozdobil v předvánočním čase betlém sochaře Halouzky, letos to bylo již 90 soch, Ježíškova pošta, zoo koutek nebo zvonička. 23. prosince se opět prodávala vánoční čočková polévka, výtěžek šestého ročníku sbírky – 8257 korun – byl věnován na výcvik slepeckého vodicího psa.

Od 30. 11. do 23. 12. 2014 vypadávala každou hodinu - od 11 do 23 hodin - speciální edice adventních kuliček z hodinového stroje, což bylo v souhrnu 312 kuliček.

Adventní akce pořádané Turistickým informačním centrem a stánky našli návštěvníci Brna i v Radnické ulici. Mimo to se v prostorách Staré radnice konaly tradiční vánoční akce: každou sobotu a neděli vánoční dílny pro děti, otevřena byla vyhlídková věž Staré radnice a uskutečnily se prodejní výstava prací dětí Dětského domova Dagmar a prodejní výstava minerálů, léčivých kamenů, fosilií, přírodnin, bytových doplňků a šperků.

Rušno bylo i v podzemí, otevřen byl Mincmistrovský sklep – v něm dostalo 5. prosince 350 dětí mikulášské balíčky, Labyrint pod Zelným trhem, Kostnice u sv. Jakuba. Součástí prohlídky labyrintu byla prezentace loutek z depozitářů Divadla Radost.

Velice úspěšné byly i adventní procházky Brnem s průvodci Turistického informačního centra, šest termínů bylo zcela vyprodaných.

Všech 62 stánků již z náměstí Svobody zmizelo. Až do pátku 9. prosince na něm ale zůstane vánoční strom, který v uvedený den pracovníci Technických sítí města Brna odstrojí a okolo 20. hodiny večer pokácí a odvezou. O den dříve bude ukončena i sbírka Českého červeného kříže, jeho pracovníci naposledy vyberou obsah kasičky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře