Reklama
reklama

Brněnské Vánoce 2014 slavily úspěch. Přivítaly půl milionu návštěvníků.

Akci Brněnské Vánoce 2014 pořádalo Turistické informační centrum města Brna již šestým rokem. Letos opět slavila velký úspěch - adventní čas si zpříjemnilo celkem půl milionu lidí.

Brněnské Vánoce 2014 byly štědré a bohaté nejen pro návštěvníky vánočních trhů na náměstí Svobody, kteří si od 28. listopadu do 29. prosince mohli každý den vychutnat bohatý kulturní program na pódiu, ale i pro ty, kteří ve stáncích na trzích prodávali své zboží nebo občerstvení. I samotní „stánkaři“ byli štědří směrem k potřebným, například majitel jedné z atrakcí – vánoční expres – věnoval do sbírky Českého červeného kříže pod vánočním stromem 31 500 korun.

Náměstím Svobody v době adventu prošlo denně 20 tisíc lidí. Návštěvnost vánočních trhů byla tedy vysoká, vyšší, než v předchozích letech. Náměstí bylo epicentrem vánočních oslav v Brně a několikrát bylo zcela zaplněno. Například při zahájení trhů a rozsvícení stromu, 13. prosince při návštěvě dánského velvyslance Christiana Hoppe v Brně, který připomenul 90. let od rozsvícení Těsnohlídkova stromu v Brně a zároveň pokřtil almanach vydaný k tomuto výročí nebo 21. prosince při koncertu filharmonie a České mši vánoční J. J. Ryby.

Za 32 dní se na pódiu vystřídalo 20 hudebních skupin, orchestrů a uskupení, 12 divadelních souborů a 14 tanečních souborů. V programu vystoupili předškoláci a žáci z 30 brněnských mateřských a základních škol. Na plátně vedle pódia se v zimním kině promítlo 26 filmů. Celý program připravili i letos lidé z programového oddělení Turistického informačního centra, kteří se doslova na jeden celý měsíc přestěhovali do karavanu na náměstí Svobody.

Náměstí Svobody ozdobil v předvánočním čase betlém sochaře Halouzky, letos to bylo již 90 soch, Ježíškova pošta, zoo koutek nebo zvonička. 23. prosince se opět prodávala vánoční čočková polévka, výtěžek šestého ročníku sbírky – 8257 korun – byl věnován na výcvik slepeckého vodicího psa.

Od 30. 11. do 23. 12. 2014 vypadávala každou hodinu - od 11 do 23 hodin - speciální edice adventních kuliček z hodinového stroje, což bylo v souhrnu 312 kuliček.

Adventní akce pořádané Turistickým informačním centrem a stánky našli návštěvníci Brna i v Radnické ulici. Mimo to se v prostorách Staré radnice konaly tradiční vánoční akce: každou sobotu a neděli vánoční dílny pro děti, otevřena byla vyhlídková věž Staré radnice a uskutečnily se prodejní výstava prací dětí Dětského domova Dagmar a prodejní výstava minerálů, léčivých kamenů, fosilií, přírodnin, bytových doplňků a šperků.

Rušno bylo i v podzemí, otevřen byl Mincmistrovský sklep – v něm dostalo 5. prosince 350 dětí mikulášské balíčky, Labyrint pod Zelným trhem, Kostnice u sv. Jakuba. Součástí prohlídky labyrintu byla prezentace loutek z depozitářů Divadla Radost.

Velice úspěšné byly i adventní procházky Brnem s průvodci Turistického informačního centra, šest termínů bylo zcela vyprodaných.

Všech 62 stánků již z náměstí Svobody zmizelo. Až do pátku 9. prosince na něm ale zůstane vánoční strom, který v uvedený den pracovníci Technických sítí města Brna odstrojí a okolo 20. hodiny večer pokácí a odvezou. O den dříve bude ukončena i sbírka Českého červeného kříže, jeho pracovníci naposledy vyberou obsah kasičky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře