Reklama
reklama

Brněnská ZOO bude křtít prvního rosomáka

Poslední červencová sobota bude oslavou chovatelských úspěchů Zoo Brno. Bude pokřtěn první rosomák narozený v českých zoologických zahradách a ve stejný den dostane jméno i další hrdina Kamčatských chalup – šestiměsíční sameček medvěda kamčatského.

Medvědi kamčatští jsou obyvateli brněnské zoo od roku 2010 a odchovali společně již dvojčata Kubu a Tobyho. Letos v lednu se narodil další kluk, jehož kmotrem se stane herec a moderátor Zdeněk Junák. Jméno medvíděti tentokrát vybírali návštěvníci zahrady ze tří návrhů: Bolek, Bruno a Hugo. Které z nich získalo nejvíce hlasů, se dozvědí účastníci křtu v sobotu 30. července ve 12:00 hod. O půl hodiny později pokřtí také téměř pětiměsíčního samečka rosomáka sibiřského. Jeho kmotrem bude rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. Ten také prozradí, jak se bude mládě jmenovat. Zoo Brno chová jeden pár rosomáků od roku 2010 - samec Ivan se narodil v roce 2008 v norském Kristiansandu a samice Nataša v roce 2010 v Moskvě. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře