Reklama
reklama

Brněnská VŠ Karla Engliše nesmí přijímat nové studenty. Má omezenou akreditaci

Soukromá Vysoká škola Karla Engliše v Brně už nesmí přijímat nové studenty. Akreditační komise ji neprodloužila akreditaci oborů. Stávající studenti ale mohou dostudovat. Rektor školy Jiří Koleňák ale věří v rychlé vyřešení problémů.

„Upozornili jsme na problémy jak z hlediska transparentnosti, tak administrativních procesů. Škola vše opravila poměrně rychle, ale z hlediska personálního zabezpečení výuky není studium stále adekvátní tomu, jak to bylo původně akreditováno. Situace se na škole výrazně zhoršila,“ řekla předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková, která škole vytýká také neustálou výměnu vedení i sídla.

Rektor školy Jiří Koleňák chce rychle problémy řešit. Je připraven se proti rozhodnutí Akreditační komise odvolat a připomínky zapracovat. „Jsme připraveni všechny připomínky zapracovat v rámci vedení vysoké školy, to znamená, že budeme pracovat na odstranění bariér, které brání v současné chvíli v příjmu nových uchazečů o studium,“ uvedl rektor.

Jestli bude moci škola v dalším akademickém roce přijmout nové studenty není jasné. Současní studenti ale mohou na škole dostudovat.

VŠ Karla Engliše patří mezi nejstarší soukromé vysoké školy v České republice. Vysokoškolské vzdělání začala nabízet v roce 2001/2002. Specializuje se na ekonomiku, management, nebo aplikovanou geologii. Magisterský studijní program nabízí obor cestovní ruch-lázeňství a hotelnictví. Akademický rok studenty vyjde na 40 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře