Reklama
reklama

Brněnská VŠ Karla Engliše nesmí přijímat nové studenty. Má omezenou akreditaci

Soukromá Vysoká škola Karla Engliše v Brně už nesmí přijímat nové studenty. Akreditační komise ji neprodloužila akreditaci oborů. Stávající studenti ale mohou dostudovat. Rektor školy Jiří Koleňák ale věří v rychlé vyřešení problémů.

„Upozornili jsme na problémy jak z hlediska transparentnosti, tak administrativních procesů. Škola vše opravila poměrně rychle, ale z hlediska personálního zabezpečení výuky není studium stále adekvátní tomu, jak to bylo původně akreditováno. Situace se na škole výrazně zhoršila,“ řekla předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková, která škole vytýká také neustálou výměnu vedení i sídla.

Rektor školy Jiří Koleňák chce rychle problémy řešit. Je připraven se proti rozhodnutí Akreditační komise odvolat a připomínky zapracovat. „Jsme připraveni všechny připomínky zapracovat v rámci vedení vysoké školy, to znamená, že budeme pracovat na odstranění bariér, které brání v současné chvíli v příjmu nových uchazečů o studium,“ uvedl rektor.

Jestli bude moci škola v dalším akademickém roce přijmout nové studenty není jasné. Současní studenti ale mohou na škole dostudovat.

VŠ Karla Engliše patří mezi nejstarší soukromé vysoké školy v České republice. Vysokoškolské vzdělání začala nabízet v roce 2001/2002. Specializuje se na ekonomiku, management, nebo aplikovanou geologii. Magisterský studijní program nabízí obor cestovní ruch-lázeňství a hotelnictví. Akademický rok studenty vyjde na 40 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Nezáleží na tom, zda patříte k vyznavačům aktivního životního stylu, plánujete založit rodinu či naopak vyhledáváte klid a možnosti k zaslouženému relaxu. Uvažujete-li nad koupí nového bydlení a...
16.09.2018 - 08:29
Komentáře