Reklama
reklama

Brněnská VŠ Karla Engliše nesmí přijímat nové studenty. Má omezenou akreditaci

Soukromá Vysoká škola Karla Engliše v Brně už nesmí přijímat nové studenty. Akreditační komise ji neprodloužila akreditaci oborů. Stávající studenti ale mohou dostudovat. Rektor školy Jiří Koleňák ale věří v rychlé vyřešení problémů.

„Upozornili jsme na problémy jak z hlediska transparentnosti, tak administrativních procesů. Škola vše opravila poměrně rychle, ale z hlediska personálního zabezpečení výuky není studium stále adekvátní tomu, jak to bylo původně akreditováno. Situace se na škole výrazně zhoršila,“ řekla předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková, která škole vytýká také neustálou výměnu vedení i sídla.

Rektor školy Jiří Koleňák chce rychle problémy řešit. Je připraven se proti rozhodnutí Akreditační komise odvolat a připomínky zapracovat. „Jsme připraveni všechny připomínky zapracovat v rámci vedení vysoké školy, to znamená, že budeme pracovat na odstranění bariér, které brání v současné chvíli v příjmu nových uchazečů o studium,“ uvedl rektor.

Jestli bude moci škola v dalším akademickém roce přijmout nové studenty není jasné. Současní studenti ale mohou na škole dostudovat.

VŠ Karla Engliše patří mezi nejstarší soukromé vysoké školy v České republice. Vysokoškolské vzdělání začala nabízet v roce 2001/2002. Specializuje se na ekonomiku, management, nebo aplikovanou geologii. Magisterský studijní program nabízí obor cestovní ruch-lázeňství a hotelnictví. Akademický rok studenty vyjde na 40 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře