Reklama
reklama

Brněnská přehrada stále nemá dostatečnou sílu ledu pro bruslení. Příští dny to změní

Po dvouleté odmlce, kdy hladina Brněnské přehrady vůbec nezamrzla, vyrazili strážníci poříční jednotky kontrolovat sílu ledu. Výsledky prozatím nejsou potěšující pro bruslaře ani další výletníky. 

Na led Brněnské přehrady není vhodné vstupovat. Strážníci z poříční jednotky naměřili v pondělí tloušťku okolo sedmi centimetrů, v neděli ještě o dva centimetry méně. Za relativně bezpečnou přitom bývá považována tloušťka okolo dvanácti centimetrů.

Na tuto úroveň by se při současném počasí mohla hladina přehrady dostat přibližně o nadcházejícím víkendu. Ani tlustší led ovšem není garancí úplného bezpečí. Přírodní plochy jsou vždy nevyzpytatelné a led mohou narušovat vodní proudy i bahenní plyny. Vlivem upouštění přehrady navíc hladina nárazově klesá a vytvářejí se v ní nebezpečné duté kapsy. 

Hlídky vyrazily i k dalším vodním plochám, například na Žebětínském rybníku ukázala speciální měrka solidní hodnoty okolo 11 centimetrů. Ani přesto strážníci prozatím nedoporučují využívat brněnské přírodní vodní plochy k bruslení či procházkám. Například v Bystrci museli návštěvníky na rizika upozorňovat už v neděli.

Měření se nyní budou opakovat s ohledem na počasí denně anebo obden. V následujících dnech zveřejní městská policie na svých stránkách výsledky měření také z dalších míst, například z rybníků v Mariánském údolí či jezer v Holáskách.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře