Reklama
reklama

Brněnská přehrada stále nemá dostatečnou sílu ledu pro bruslení. Příští dny to změní

Po dvouleté odmlce, kdy hladina Brněnské přehrady vůbec nezamrzla, vyrazili strážníci poříční jednotky kontrolovat sílu ledu. Výsledky prozatím nejsou potěšující pro bruslaře ani další výletníky. 

Na led Brněnské přehrady není vhodné vstupovat. Strážníci z poříční jednotky naměřili v pondělí tloušťku okolo sedmi centimetrů, v neděli ještě o dva centimetry méně. Za relativně bezpečnou přitom bývá považována tloušťka okolo dvanácti centimetrů.

Na tuto úroveň by se při současném počasí mohla hladina přehrady dostat přibližně o nadcházejícím víkendu. Ani tlustší led ovšem není garancí úplného bezpečí. Přírodní plochy jsou vždy nevyzpytatelné a led mohou narušovat vodní proudy i bahenní plyny. Vlivem upouštění přehrady navíc hladina nárazově klesá a vytvářejí se v ní nebezpečné duté kapsy. 

Hlídky vyrazily i k dalším vodním plochám, například na Žebětínském rybníku ukázala speciální měrka solidní hodnoty okolo 11 centimetrů. Ani přesto strážníci prozatím nedoporučují využívat brněnské přírodní vodní plochy k bruslení či procházkám. Například v Bystrci museli návštěvníky na rizika upozorňovat už v neděli.

Měření se nyní budou opakovat s ohledem na počasí denně anebo obden. V následujících dnech zveřejní městská policie na svých stránkách výsledky měření také z dalších míst, například z rybníků v Mariánském údolí či jezer v Holáskách.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře