Reklama
reklama

Brněnská přehrada stále nemá dostatečnou sílu ledu pro bruslení. Příští dny to změní

Po dvouleté odmlce, kdy hladina Brněnské přehrady vůbec nezamrzla, vyrazili strážníci poříční jednotky kontrolovat sílu ledu. Výsledky prozatím nejsou potěšující pro bruslaře ani další výletníky. 

Na led Brněnské přehrady není vhodné vstupovat. Strážníci z poříční jednotky naměřili v pondělí tloušťku okolo sedmi centimetrů, v neděli ještě o dva centimetry méně. Za relativně bezpečnou přitom bývá považována tloušťka okolo dvanácti centimetrů.

Na tuto úroveň by se při současném počasí mohla hladina přehrady dostat přibližně o nadcházejícím víkendu. Ani tlustší led ovšem není garancí úplného bezpečí. Přírodní plochy jsou vždy nevyzpytatelné a led mohou narušovat vodní proudy i bahenní plyny. Vlivem upouštění přehrady navíc hladina nárazově klesá a vytvářejí se v ní nebezpečné duté kapsy. 

Hlídky vyrazily i k dalším vodním plochám, například na Žebětínském rybníku ukázala speciální měrka solidní hodnoty okolo 11 centimetrů. Ani přesto strážníci prozatím nedoporučují využívat brněnské přírodní vodní plochy k bruslení či procházkám. Například v Bystrci museli návštěvníky na rizika upozorňovat už v neděli.

Měření se nyní budou opakovat s ohledem na počasí denně anebo obden. V následujících dnech zveřejní městská policie na svých stránkách výsledky měření také z dalších míst, například z rybníků v Mariánském údolí či jezer v Holáskách.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře