Reklama
reklama

Brnem zavoní káva. Poznejte svět kávy také z druhé strany šálku

Oslavy Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října, jsou již v kavárenském Brně tradicí, na níž vždy od 1. do 7. října můžete  narazit všude tam, kde voní káva.  

Kávová osvěta Týdne kávy se však již od loňských ročníků rozšiřuje daleko za hranice jihomoravské metropole. Z devadesáti zapojených kaváren, které se v pátém ročníku připojily ke kávovým oslavám, najdeme rovnou třetinu mimo Brno, ve Zlínském kraji zvláště.  Letos proto Zlín prožije vlastní Den kávy. 

Vedle nabitého kávového a kulturního programu zapojených kaváren z celé České republiky, mohou zájemci navštívit během festivalového týdne také speciální kávový program, který se letos bude nově odehrávat hned na několika atraktivních místech Brna.

Celotýdenní kávový maraton bude v první říjnový den slavnostně zahájen v Impact Hub Brno, kde díky novému filmu o kávě s názvem Caffeinated můžete odhalit příběh kávy prostřednictvím pohledu lidí, kteří jí zasvětili svůj život. Zahájení se však především ponese v duchu přivítání zahraničního hosta z Brazílie, země s největší produkcí kávy na světě. Smyslem jeho návštěvy je snaha Týdne kávy upozorňovat veřejnost na místa původu kávy, způsoby a podmínky jejího pěstování. Přední brazilský barista a kávový odborník Marcelo Wesley Babinski nás v tento den vezme na virtuální prohlídku kávové farmy. 

Nikoli jeden, ale hned dva dny bude brněnská Adam Gallery doslova provoněná kávou. V pátek 2. a v sobotu 3. října ji totiž o oba dny od 11.00 do 19.00 obsadí stánky lokálních pražíren. S koupí vstupenky, která je letos na Trzích kávy novinkou, získá návštěvník neomezenou konzumaci káv od více než třiceti kávových značek, zúčastnit se může šestnácti cuppingů a pěti přednášek včetně exkluzivní výstavy nejmodernější kávové technologie. 

Návštěvníci se zájmem dozvědět se o kávě ještě více se mohou těšit také na celý jeden festivalový den vyhrazený přednáškám. Kávovou neděli plnou přednášek bude hostit Knihovna Jiřího Mahena, která v tento den obyčejně otevřená není. Foyer a sál knihovny však tentokrát obsadí zajímavé nejen české osobnosti kávového světa s přednáškami o všem, co se kávy týká.

Poznat kávový svět z druhé strany šálku nabídne po celý festivalový týden nejen barista Marcelo Wesley Babinski, ale také baristé ze zapojených kaváren na speciální Soutěži baristů Týdne kávy, jejímž smyslem je zhodnocení dovedností zúčastněných baristů profesionálními porotci. Těmi budou opět přední čeští baristé Michal Křižka, František Roháček, Zdeňek Smrčka a Peter Ondrejka. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře