Reklama
reklama

Brnem zavoní káva. Poznejte svět kávy také z druhé strany šálku

Oslavy Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října, jsou již v kavárenském Brně tradicí, na níž vždy od 1. do 7. října můžete  narazit všude tam, kde voní káva.  

Kávová osvěta Týdne kávy se však již od loňských ročníků rozšiřuje daleko za hranice jihomoravské metropole. Z devadesáti zapojených kaváren, které se v pátém ročníku připojily ke kávovým oslavám, najdeme rovnou třetinu mimo Brno, ve Zlínském kraji zvláště.  Letos proto Zlín prožije vlastní Den kávy. 

Vedle nabitého kávového a kulturního programu zapojených kaváren z celé České republiky, mohou zájemci navštívit během festivalového týdne také speciální kávový program, který se letos bude nově odehrávat hned na několika atraktivních místech Brna.

Celotýdenní kávový maraton bude v první říjnový den slavnostně zahájen v Impact Hub Brno, kde díky novému filmu o kávě s názvem Caffeinated můžete odhalit příběh kávy prostřednictvím pohledu lidí, kteří jí zasvětili svůj život. Zahájení se však především ponese v duchu přivítání zahraničního hosta z Brazílie, země s největší produkcí kávy na světě. Smyslem jeho návštěvy je snaha Týdne kávy upozorňovat veřejnost na místa původu kávy, způsoby a podmínky jejího pěstování. Přední brazilský barista a kávový odborník Marcelo Wesley Babinski nás v tento den vezme na virtuální prohlídku kávové farmy. 

Nikoli jeden, ale hned dva dny bude brněnská Adam Gallery doslova provoněná kávou. V pátek 2. a v sobotu 3. října ji totiž o oba dny od 11.00 do 19.00 obsadí stánky lokálních pražíren. S koupí vstupenky, která je letos na Trzích kávy novinkou, získá návštěvník neomezenou konzumaci káv od více než třiceti kávových značek, zúčastnit se může šestnácti cuppingů a pěti přednášek včetně exkluzivní výstavy nejmodernější kávové technologie. 

Návštěvníci se zájmem dozvědět se o kávě ještě více se mohou těšit také na celý jeden festivalový den vyhrazený přednáškám. Kávovou neděli plnou přednášek bude hostit Knihovna Jiřího Mahena, která v tento den obyčejně otevřená není. Foyer a sál knihovny však tentokrát obsadí zajímavé nejen české osobnosti kávového světa s přednáškami o všem, co se kávy týká.

Poznat kávový svět z druhé strany šálku nabídne po celý festivalový týden nejen barista Marcelo Wesley Babinski, ale také baristé ze zapojených kaváren na speciální Soutěži baristů Týdne kávy, jejímž smyslem je zhodnocení dovedností zúčastněných baristů profesionálními porotci. Těmi budou opět přední čeští baristé Michal Křižka, František Roháček, Zdeňek Smrčka a Peter Ondrejka. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře