Reklama
reklama

Brnem zavoní káva. Poznejte svět kávy také z druhé strany šálku

Oslavy Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října, jsou již v kavárenském Brně tradicí, na níž vždy od 1. do 7. října můžete  narazit všude tam, kde voní káva.  

Kávová osvěta Týdne kávy se však již od loňských ročníků rozšiřuje daleko za hranice jihomoravské metropole. Z devadesáti zapojených kaváren, které se v pátém ročníku připojily ke kávovým oslavám, najdeme rovnou třetinu mimo Brno, ve Zlínském kraji zvláště.  Letos proto Zlín prožije vlastní Den kávy. 

Vedle nabitého kávového a kulturního programu zapojených kaváren z celé České republiky, mohou zájemci navštívit během festivalového týdne také speciální kávový program, který se letos bude nově odehrávat hned na několika atraktivních místech Brna.

Celotýdenní kávový maraton bude v první říjnový den slavnostně zahájen v Impact Hub Brno, kde díky novému filmu o kávě s názvem Caffeinated můžete odhalit příběh kávy prostřednictvím pohledu lidí, kteří jí zasvětili svůj život. Zahájení se však především ponese v duchu přivítání zahraničního hosta z Brazílie, země s největší produkcí kávy na světě. Smyslem jeho návštěvy je snaha Týdne kávy upozorňovat veřejnost na místa původu kávy, způsoby a podmínky jejího pěstování. Přední brazilský barista a kávový odborník Marcelo Wesley Babinski nás v tento den vezme na virtuální prohlídku kávové farmy. 

Nikoli jeden, ale hned dva dny bude brněnská Adam Gallery doslova provoněná kávou. V pátek 2. a v sobotu 3. října ji totiž o oba dny od 11.00 do 19.00 obsadí stánky lokálních pražíren. S koupí vstupenky, která je letos na Trzích kávy novinkou, získá návštěvník neomezenou konzumaci káv od více než třiceti kávových značek, zúčastnit se může šestnácti cuppingů a pěti přednášek včetně exkluzivní výstavy nejmodernější kávové technologie. 

Návštěvníci se zájmem dozvědět se o kávě ještě více se mohou těšit také na celý jeden festivalový den vyhrazený přednáškám. Kávovou neděli plnou přednášek bude hostit Knihovna Jiřího Mahena, která v tento den obyčejně otevřená není. Foyer a sál knihovny však tentokrát obsadí zajímavé nejen české osobnosti kávového světa s přednáškami o všem, co se kávy týká.

Poznat kávový svět z druhé strany šálku nabídne po celý festivalový týden nejen barista Marcelo Wesley Babinski, ale také baristé ze zapojených kaváren na speciální Soutěži baristů Týdne kávy, jejímž smyslem je zhodnocení dovedností zúčastněných baristů profesionálními porotci. Těmi budou opět přední čeští baristé Michal Křižka, František Roháček, Zdeňek Smrčka a Peter Ondrejka. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře