Reklama
reklama

Brňanům vadí alkohol, psi a také cyklisti

Z nešvarů spoluobčanů Brňanům nejvíce vadí pití alkoholu na veřejnosti, zanedbávání úklidu po psích miláčcích a porušování dopravních předpisů cyklisty.

Vyšlo to najevo z policejní kontroly a mapování skutečností, na které si  lidé žijící v moravské metropoli nejvíce stěžují. Veřejné popíjení alkoholu stojí stabilně v hledáčku strážníků, letos přistihli bezmála patnáct set osob, preventivních kontrol uskutečnili několik tisíc. Na základě zjištěných stížností se policisté zaměřili i na přestupky majitelů psů a cyklistů. „Majitele psů strážníci informovali o změnách v zákoně platných od 1. října letošního roku, zejména pokud jde o recidivu u přestupků. Hlídky mají nově povinnost opakované znečištění prostranství automaticky oznámit ke správnímu řízení. Tam hrozí pokuta do výše třiceti tisíc korun,“ vysvětlil Luboš Oprchal, první náměstek ředitele Městské policie Brno. Podle něj se mohou psí majitelé připravit i na další kontroly. Cílenou akci zaměřenou na dodržování dopravních předpisů cyklisty naopak zopakují vlivem ročního období až na počátku jara.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře